Analog bağlantı

Ramazann.

Üye
1000041305.jpg
yakın zamanda bu karti aldım. bazı oransal vanalar var 4-20 mA ile çalışan. çalışıp çalışmadığını test etmek amacıyla bağlantısını yaptım İnternet'e bakarak.kartin sağ tarafına 24v,sol tarafına ise 5v verdim.guc ışığı yandı.olcu aletini mA kademesine alıp potansiyometreyi oynuyorum fakat hiç bir değer değişmiyor sebebi nedir acaba nerde hata yapıyorum

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Ekli dosyayı görüntüle 110117yakın zamanda bu karti aldım. bazı oransal vanalar var 4-20 mA ile çalışan. çalışıp çalışmadığını test etmek amacıyla bağlantısını yaptım İnternet'e bakarak.kartin sağ tarafına 24v,sol tarafına ise 5v verdim.guc ışığı yandı.olcu aletini mA kademesine alıp potansiyometreyi oynuyorum fakat hiç bir değer değişmiyor sebebi nedir acaba nerde hata yapıyorum
Yapmaya çalıştığınız gibi akım ölçülmez . 4-20 ma uçlarına bir direnç bağlayıp direnç uçlarından gerilim ölçün en kolayı.

Adsız.jpg

Son düzenleme:

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
129,246
Kullanıcılar
451,638
Son üye
recepata

Yeni konular

Geri