Arçelik 4100 program sorunu

webhesabi

Üye
Merhaba
Sorunumu anlatabilmeyi bir becerebilirsem siz arkadaşlarımın yardımcı olabileceğinizi düşünüyorum.
Ç. Makinasını herhangi bir programa ( mesela "M" mini ) alıp devreye alıyorum.Makina gayet normal deterjanı alıyor bir sonraki çizgiye kadar ( sanırım durulamak için su aldığı cizgi) yıkamasını yapıyor ve çizgiye geldiğinde haliyle tahliye pompası çalışıyor suyu boşaltmak için için ama gelgelelim sorunda burada başlıyor işte :) çünkü pompa hiç durmuyor ve program sonraki etaba geçmiyor.
İnşallah anlatabilmişimdir.
Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

beyinin ne oldugunu ve birşey yapamıyacağımı biliyorum da şu seviye şalterinin neye benzediğini nasıl ölçüldüğünü bir bulabilirsem :) en azından arıza hakkında ön bilgi sahibi olmuş olurum.
cevabınız için teşekkür ederim

programı ayarladığınız düğmenin arkasındaki mekanizma beyin oluyor.prostat ise üst kapağı açınca sağ yanda beynin hemen arkasında (yukarda) duruyor yuvarlak üzerine 7 kablo ve serum hortumu gibi siyah bir hortum giren parça oluyor.bu hortumu aşağıya doğru takip edin kazanın altına doğru iniyor.yaklaşık 15 cm lik beyaz bir boruya takılıyor.beyaz borudan itibaren yukarı doğru tüm kanallar su seviye sistemidir.tıkalı içi pislik dolu delik gevşek bir sistem sorun yaratır.özellikle beyaz boruyu çıkarıp içini temizlemeniz gerekiyor.yerine tekrar takarken makinada su olmaması gerekir.

beyaz boru dediğim parça tamirci dilinde havadanlık veya prosestat haznesi olarak geçer

havadanlık tıkalı ise prostat içerisinde hava basıncı kalır cihaz suyunu boşaltmamış gibi görür ve pompa devamlı devrede kalır.
(çoğu zamanda bu tıkanma durumlarında cihaz suyunu kesmez ve taşırır)

4100 nasıl çalışır kullanma klavuzu varmı ya da tarif edecek arkadaşımız var mı

Merhaba
Sorunumu anlatabilmeyi bir becerebilirsem siz arkadaşlarımın yardımcı olabileceğinizi düşünüyorum.
Ç. Makinasını herhangi bir programa ( mesela "M" mini ) alıp devreye alıyorum.Makina gayet normal deterjanı alıyor bir sonraki çizgiye kadar ( sanırım durulamak için su aldığı cizgi) yıkamasını yapıyor ve çizgiye geldiğinde haliyle tahliye pompası çalışıyor suyu boşaltmak için için ama gelgelelim sorunda burada başlıyor işte :) çünkü pompa hiç durmuyor ve program sonraki etaba geçmiyor.
İnşallah anlatabilmişimdir.
Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.
makinan çift su girişli hortumların ikisinede su gelmeli.tek hortum bağlıysa yada su girişinin birisi kapalıysa bu makinayı o şekilde kullanamazsınız.arkasındaki su girişlerinin ikisinede su gelecek şekilde su bağlantısı yapınız

Forum istatistikleri

Konular
128,882
Kullanıcılar
451,018
Son üye
cihannover

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri