Arçelik 4420 Bulaşık Makinesi Arızası

ahmetgs17

Üye
Merhaba arkadaşlar. İnsanın şansı olmazsa aynı zamanda hem çamaşır hemde bulaşık makinası arızalanırmış :(

Benim bulaşık makinasında şu sorun var;

ilk programda makinayı başlattığımızda (ön yıkama dahil) tıktık ses geliyor ve su almıyor. program anahtarını ortalara ( durulama vs gibi) başlıyor su almaya...

Beyin takılmış olabilir diye düşündüm ama yinede sökmeden sizlere danışmak istedim.

Şimdiden teşekkürler...

(NOT: kendim elektrik teknisyeniyim)

evet makinalar sanırım önce olsada olmasada suyu boşaltmaya başlıyor. hiç ses gelmiyorsa filtreleri temizleyp denemekte fayda var fakat filtreler temizlenmiş olsa dahi eğer eliniz yatkınsa içini açıp komple motoru temizlerseniz iyi olur. çünkü bazı maddeler oraya kaçabiliyor.

4420 arcelik bulaşık makinesı arıza yaptı usta geldi baktı kapağında iki kabloyu kesip direk çeyran verdi ve makine çalışmaya başladı bir iki hafta böyle çalıştı ve sonra düğmeye bastığım zaman bir iki dakika çalışıp düğme geri atıyor elle tutmak istiyor sebebi ne olabilir

Son düzenleme:
4420 arcelik bulaşık makinesı arıza yaptı usta geldi baktı kapağında iki kabloyu kesip direk çeyran verdi ve makine çalışmaya başladı bir iki hafta böyle çalıştı ve sonra düğmeye bastığım zaman bir iki dakika çalışıp düğme geri atıyor elle tutmak istiyor sebebi ne olabilir
açma kapama düğmesi bozulmuş değişmesi gerekli arçelik servisinden yenisini alabilirsiniz.

Forum istatistikleri

Konular
128,901
Kullanıcılar
451,049
Son üye
storiesig

Yeni konular

Geri