Arçelik, Beko Çamaşır ve Bulaşık Makinaları Test Programı

Fonksyon tuşlarındaki ön yıkama yanıp sönüyor ise tuş klidi aktif (kilitli) demektir. bunun için 2ve 4 numaralı fonksyon tuşlarına 3 sn basılı tutun açılacaktır.

program takip ledlerindeki ön yıkama ışığı yanıp sönüyor ise ürün ntc arızası veriyor. bu durumda teste girmesi gerekli. teste girip program düğmesini sıkma pozisyonuna alıp başla tuşunu 3 sn basılı tutarak arıza kodunu silebilirsiniz. sildiğinizde ürün normale dönecektir. tekrarlaması durumunda ana kartı değiştirin.

program takip ışıklarındaki ön yıkama yanıp söndüğü halde teste giriş yapamıyorsanız ana kartı değiştirin.

teşekkürler..

maalesef teste giriş yapamıyorum..

saygılar..

teşekkürler..

maalesef teste giriş yapamıyorum..

saygılar..

bahsettiğim ön yıkama farklarını anlatabildim mi? Fonksyon tuşu üzerindeki ön yıkama yanıp sönüyor ise teste giriş yapamazsınız. Ana yıkama ışığı üzerindeki ön yıkama ışığı yanıp söndüğü halde teste giremiyorsanız ana kartı değiştirmeniz gerekicek.

bahsettiğim ön yıkama farklarını anlatabildim mi? Fonksyon tuşu üzerindeki ön yıkama yanıp sönüyor ise teste giriş yapamazsınız. Ana yıkama ışığı üzerindeki ön yıkama ışığı yanıp söndüğü halde teste giremiyorsanız ana kartı değiştirmeniz gerekicek.

anladım..

Ana yıkamanın üstündeki en yukarıda olan ön yıkama ledi yanıyor..mesela sıkmaya alıyorum resetliyorum o lamba yine sönmüyor..

hiç bir işlem yapmıyor..testede geçmiyor..Kartçıya yol gözüktü..teşekkürler..

D-21'den kaynaklı olabilir diyorlardı hatta bacağının birini kesip dene diyen bir arkadaş vardı..ne derece doğrudur?

d21 diyodu ile ilgili sıkıntı başka. sizin arızanız ile alakası yok. kartı değiştirin kurtulun 55-60 tl yenisi

Beko D1 5081B test prosedürü nasıldır. Forumda bir yerde gördüm ancak sanki bir model aşağısının ki verilmiş. Tuşlar uymuyor. Ordaki anlatıma göre yaptım ancak test'e giremedim.
Teste girememiş olmak bir arıza mıdır. Yıkama yapılabiliyor çünkü. Sorunlarım şunlar;
-Makina durulamada yumuşatıcıyı almıyor. Biz de şimdilik kapağı açıp içine koyuyoruz.
-Bazen de sıkma yapmıyor. Yani süreklilik yok ama sık olmaya başladı.
-Çok sesli çalışmaya başladı.

Makinayı ilk aldığım zaman servisin yanlış bilgilendirmesi sonucu +4 yıl garanti uzatmadan yararlanmadım. Bu yüzden servis çağırıp onlara para vermek istemiyorum. Gerekirse bunu çöpe atıp yenisini almayı bile göze aldım (başka marka tabi ki).

Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

https://www.kontrolkalemi.com/forum...ık-makinaları-test-programı.25386/#post138761

test dökümanını paylaşmışım.

yumuşatıcı gözünü söküp temizleyin. son durulama suyunda alması gerekiyor takip edin. su basıncı yetersiz ise almayabilir.

sıkma problemi için pompa filtresini temizleyin. çamaşırlarda dengesiz yük var ise sıkma işlemini iptal edebilir

sesi duymak lazım.

bu kadar hızlı cevap alabileceğimi düşünmemiştim. cevabınız için teşekkür ederim.

yumuşatıcı gözünü söküp temizledim ancak işe yaramadı. ön yıkama ve normal yıkamanın deterjan bölümlerinden su geliyor (temizlemeden öncede geliyordu) ancak yumuşatıcının üzerindeki kanallardan su gelmiyor. zaten üst taraftaki kanalların bulunduğu yeri açmak mümkün değil sanırım kaynaklı. bunu yedek parça olarak nerden bulabilirim tamamen değiştirmek daha mantıklı gibi.

bir de ponpa filtresi eli alet tutan herkesin değiştirebileceği kadar kolay mıdır ve tam olarak nerde bulunur.

zaman ayırdığınız için tekrar teşekkür ederim.

slmlar açıp uğraşmadım ama .beko 13001 bulaşık makinası su almıyor başlamıyor ve calışmıyor arızası ne olabilir.tşkler

Forum istatistikleri

Konular
129,048
Kullanıcılar
451,317
Son üye
cırak ve usta

Yeni konular

Geri