Arçelik, Beko Çamaşır ve Bulaşık Makinaları Test Programı

arkadaşlar merhaba bende aranıza yeni katıldım daha önce vestel servisinde çalşmakt aydım sizin bu güzel bilgilerinizden bende yararlanmak istiyorum inşallah bende sizin gibi başka arkadaşlara faydalı olabileceğim

Kapi kilidi kilidlenmese teste gitmez.Kapi kilidini kisa devre yapip denenekde fayda olur.
Kolay gelsin

merhaba ustam gecenin saat 03 bn aksamdan beri forumda yazdıklarınızı okuyorum 4120 fçamşir makınamız var 5 yıldır kulanıyoruz daha önce sıkma yapmıyordu kömurlerını ve bilyalarını değiştim su ana kadar calsıyordu bır kac kez kitlenme olmustu ve sizin yazdıklarınızı uygulayıp resetleme yaptım olmustu şimdi ise resetleme yapmaya calsıyorum basla/beklet 5 sanıye basıyorum ve eberjı verıyorum basla beklet işiği yanıp sönmeye baslıyor bu arada kapak acma ısıgı sureklı yanıyor ve hıc sonmuyor sonrsında yıne basılı tutyorum basla beklet dugmesıne vu butun lıed ısıklar hepsı bırden yanıp sönmeye baslıyor mudahale etmeyınce öle yanıp sönmeye devm edıyor ve kapak acma ısıgı sönmeyıncede makına teste gecmıyor anahtarlarını söktum kapı kontrol anahtarını 4 adet kablo var kılıtlere vıurdum felan care olmadı ustam ne yapmalıyım kartımmı arızalı yoksa baska bır seymı var
yoksa kapak kılıdınımı değiştırmelıyım yardımcı olursnız mınnetar olurum kafayı yedım nerdeyse daha önce de bn arastırmsıtım kart ıcın ıstanbulda 250 tl fıyat cekmıslerdı özel ve yetkılı servısler kendım cözmeye calsıyorum bu kadar bütcem yok saygılarımı sunuyor cevbınızı beklıyorum..

yardımlarınız ıcın sımdıden tsk ederım..

arkadaşlar bende beko d1 5082 b var. makina çok uzun süre yıkama yapıyor. su alıyor geri boşaltıyor sürekli. sıkma moduda uzun sürüyor bir yıkam yaklaşık 7 saat sürüyor. rezistans sağlam. motor sağlam. su tahliye hattı temiz. su tahliye pompası sağlam. kart 230 çıkış veriyor. bir servis elemanı geldi test programını başlattı bu versiyonlarda kart yazılımında sorun oluyor kartın değişmesi lazım dedi. 130 liradır dedi. nette baktım 55-60 lira. adanada elden alacağım bi yer bilen varmı kartları.

birde akşam kartı söktüm bir diyot ve bir direnç kararmıştı. söktüm ikiside sağlam bir sıkıntısı yok. kartın üzerindeki tüm komponentler sağlam görünüyor. yazılım durduk yere sorun çıkarırmı böyle.

yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

ustalar benim makinenin anakartını kendim yaptım. sorunsuz çalışıyor. yeni anakart takmıştım şimdi ikisi bana fazla geliyor anakartın birisini satacağım. sorunsuz defalarca denenmiştir. model BEKO D1 5082 B

selam arkadaşlar beko d6102 b makinemde kafasına göre programda çalışıyor yani çamaşırı atıp başla tuşuna basınca deterjanı alıp bazen kurulamadan sıkmadan başlıyor ikinci sefer yıkama yapınca çamaşırlar yıkanmış oluyor acaba bunu nasıl hallederim resetleme ile hall olurmu olur sa resetleme nasıl yaparım.

başla bekle tuşuna 5 sn basılı tutarak programı iptal ediniz. bir önceki program tamamen bitmeden kapatılıyor ise bu şekilde size sorun çıkartabilir. açtığınız zaman sadece hazır ışığı yanması gerekiyor. hazır ile beraber yıkama ya da sıkma ışığı da yanıyor ise program bitmemiş demektir. başla tuşuna 5 sn basılı tutarak resetliyebilirsiniz

abiler arçelik 4450 ft çamaşır makınesı kullanıyorum çalıştırmak ıstediğimde evın şartel i attı sonrada makıneyı çalıştırınca durulama lambası yanıp sönuyo ne yapmalıyım

Durulama led'i su kesik su alamıyor hatasıdır. sigorta attırma olayı devam ediyor ise öncelikle rezistansın kontrolü gerekli

Reset, test arıza tesbit cocuk kilit sorunlarınızın çözümü

üstadım merhaba ben bu test prosedürünü makinemde uyguladım ve f11 kod arızası verdi.makine su alıyor bazen hiç yıkamıyor bazende sıkmıyor.sorun ne olabilir motor ile ilgili bir sıkıntı varmıdır yardımcı olursanız çok sevinirim.makinem arçelik 8124 sjs.
teşekkürler iyigünler

üstadım merhaba ben bu test prosedürünü makinemde uyguladım ve f11 kod arızası verdi.makine su alıyor bazen hiç yıkamıyor bazende sıkmıyor.sorun ne olabilir motor ile ilgili bir sıkıntı varmıdır yardımcı olursanız çok sevinirim.makinem arçelik 8124 sjs.
teşekkürler iyigünler
motor yada motor faz koruma rölesi arızalı

Forum istatistikleri

Konular
128,817
Kullanıcılar
450,907
Son üye
saitdemircigil

Yeni konular

Geri