Arıston Çamaşır Makinesi Program Düğmesi Arızası

kursat2525

Üye
Arıston çamaşır makinem arıstonmargherıta modelini bilmiyorum arızası ise makineyi yıkamaya başlatıyorum sualıyor fakat yıkamadan suyu geri atıyor ve durmadan program düğmesidönüyor,durdur/tekrar başlata alarak, beynini temizliyorum fakat yine aynı sonuçdüğme durmuyor.Nedeni Ne Olabilir?

Tahliye Hortumu Yerde Büyük İhtimal Tahliye Hortumunu Yerden 60 70 cm Kadar Kaldır Tekrar Programla programlamadan önce program düğmesini noktanın üstüne getir çalıştır lamba yanıp yanıp sönmeye başlıyacak sonra programla

Pardon Acele Bir Cevap Verdim makina suyu alır almaz mı suyu atıyor yoksa aradan belli bir zaman geçiyor mu eğer 15-20 dk gibi bir vakit geçiyorsa büyük ihtimal motor kömürleride olabilir bir kontrol et

suyu alıyor fakat 1-2 kez çeviriyor sonra suyu atıyor ve düğme kendi kendine dönüyor aradan zaman geçmiyor

ilk başta dediğiniz gibi yaptım ama suyu atıp düğme tkrar dönmeye başladı yine aynı :(

bir iki kez çeviriyor diyorsun başıma bir kere geldi yazıp yazmamakta kararsız kaldım fakat çamaşır makinasını yan yatır pompa motoru nu göreceksin ona takılan küçük bir hortum var o hortumun içi pislik dolmuştur onu temizle makineyi tekrar kur... sonucuda bildirirsen sevinirim

rezistans yada kartta arıza var..bilginize.örneklersek sağlam bir ariston çamaşır makinasında (ab 83-104serisi) ısıtıcı ucunu söküp start verirseniz 20 sn içinde pompa devreye girerek beyin dönmeye başlar. durumu anlamış olursunuz..bu makinede her parçanın direnç özelliğini kullanarak arıza tespit özelliği var.herhangi bir malzeme devre dışı olduğunda aynen dediğiniz işlemi yapar.ilk çalıştırmadan tam 20 sn sonra hata verir..
aynı zamanda ntc (sıcaklık sensörü) ölçümü yapın 18 - 22 k ohm değerlerinde olmalı.bu ölçümü yaparken soketini çıkartmayı unutmayın.
uzun lafın kısası en çok karşılaşılan durum ısıtıcı arızasıdır.(motor kömürü biterse cihaz su almaz)

bugün aynı sıkıntıyı biz yaşadık.05/03/2018 su alıp ardındaan hemen boşaltıyor. ayar düğmesi dönüp duruyor.
kartı söktüm rölenin biri yanmış.elektronik çi ustaya değiştirttim .10 tl ye yapıldı.usta daha önce yapılmış köprüyü de değiştirmiş. makinam ariston margarita 2000 . 17 senelik makine dir.
Daha önce servise götürmüştüm.2012 de. servis kartı değiştirdim demişti.değiştirmemişler.devre yollarından biri yanmış.Üstünde plastik koruma dahi olmayan bakır tel
(köprü )tutturmuşlar.oda şase yapıp röle yi yemiş.kuşadası2012 ariston servisi eline sağlık.elimde servis kağıdı da var. :)

Ekli dosyalar

• çamşr1.jpg
    çamşr1.jpg
    276.4 KB · Görüntüleme: 66
  • çamşr3.jpg
    çamşr3.jpg
    229.3 KB · Görüntüleme: 46
  • çmşr2.jpg
    çmşr2.jpg
    208.3 KB · Görüntüleme: 44
  • çmşr4.jpg
    çmşr4.jpg