araba aküsüyle çalışan anfiyi evde şebekeye bağlayarak nasıl çalışt

kirfin

Üye
araba aküsüyle(12voltluk) çalışan 300w lık 4 adet haporlar var anfiyi evde şebekeye(220v) bağlayarak nasıl çalıştarabilirim cevaplarınız teşekkür ederim...

Konu başlığında acil yardım, yardım, acil gibi ifadeler kullanmayınız.

Düzenleme: Roboelektronik

Forum Kurallarını Okuyunuz.

Moderatör tarafında düzenlendi:
power supply çalıştırır ama unutmayın anfinin güçü artıkca çektiği güçte artıcağı için aynı marka ,model ve aynı güçteki 2 power supply paralel bağlamanız gerekir. 2,3,4 güce göre

3 tane 500w power supply ile biz denemiştik ama unutmayın aynı marka-model-güç

arkadaşlar teşekkür ederim ama kullanılacak yerde pc de yok power supplyda yok başka bir önerebileceğiniz birşey var mı???

akü şarj cihazı kullanabilirsin 30 amper 16 volt gibi çıkış gerilimi olup iyi bir regule edersen işini görür sanırım ama baglayacagın hoporlor omajlarıda önemlidir 8 ohm gibi bir hoporlor ile akım düşebilir 4ohm luk hoporlor kullanıcaksan muhtemelen daha çok akım çekecektir

pc dekı power suppley kullandım işimi gördü canavar gibi calişiyo

Önce oto anfisinin maksimum gücünü öğrenin sonrada 12 - 14 voltluk ve en az anfi gücünde adaptör yaptırın yada hazırlardan alın kullanabilirsiniz. Anfi ve hoparlorlerin etiket değerlerinin fotoğrafını verirseniz daha fazla bilgi verebilirim.
Selamlar.

arkadaşım alacaksı yıldırım marka 7 amper 12 volt güç kaynağı inletirsin ortalığı fiyatıda
powersuplaya çok uygun öneririm

arkadaşlar bizim otomasyonda plc vs. filan besleme için kullanıdğımz adaptörlerde olur.

kendin basit bir dc güç kaynağı yapabilirsin. devre şemasını istersen yollayabilirim istersen internetten kolayca bulabilirsin. tabi hedeflediğin güç te çok önemli ancak araba aküsüyle çalıştığına göre düşük bir güçten söz ediyoruz. tabi pc güç kaynağı kullanırsan korumalı olacaktır. kendin yaparsan korumasız olacağı için herhangi bir arızada anfi zarar görebilir. kuracağın sistemin tahmini fiyatı ise yine güce göre değişerek (ve sıfır koruma ile) 30-80 YTL olacaktır diye düşünüyorum.

Forum istatistikleri

Konular
128,994
Kullanıcılar
451,203
Son üye
ilayda.ugur

Yeni konular

Geri