Aradigim urunler

gumush

Üye
Turkiyeden temin olanagi tercih nedenidir. Ebayda goruyorum benzerileri ama buradan labilirsem super olur. Flycutter

1224ER.jpg

Diger aradigim urun 123 blocks olarak geciyor. Paralel benzeri bir kullanim amaci var. Ebayde var ama hem pahalliya geliyor hemde disleri metrik degil. Turkyede olsa super olur.

480.1233.jpg

Bu sekilde bir mengenem var. Tezgah uzerine tslotlardan bagliyorum. Ancak yanlarindan baglamam gerektiginde sorun oluyor. Bu deliklere uyabilecek bir baglama aparati ariyorum.

6112035201.jpg

http://www.micromark.com/clamp-set-for-precision-toolmakers-vise,9755.html

Birde bendeki cok kullanissiz su sekilde bir dial indicator tutucusu ariyorum.

71pKeYC3VaL.jpg

Cok pahallilarini goruyorum.

Urunleri genelde yurt disinda bulabiliyoruz. Ama turkiyeden temin imkani olursa super olur.

ilk resimdeki uç tarama face milling gibi bişey mi oksa açılı mı duruyor anlayamadım.

bende 6mm shank lı tarama face milling arıyorum

Abi bu acili duruyor farkli degerlede olanlari var. Bunlara hss kare seklindeki kesiciler takiliyor.

Use of the Fly Cutter on the Milling Machine - YouTube

Mantik ayni yuzey tarama kafalarinda 4 -6 gibi index'li aparatlar var. Onlarda gereken guc daha fazla oluyor sanirim. Benim frezenin katalogunda benim model icin yok gorunuyor bir sonraki modelde ise var. Anladigim kadari ile kesim yuzeyi azaldigindan flycutter daha dusuk talas kaldirma yuzeyi nedeniyle daha az rigit yada daha az guclu bir makinede calisabiliyor.

6mm silindiril kafali ( 8 yada 10 da olabilir ) bir kafa olabilirse uygun bende alabilirim aslinda ( er25'e takmak uzere ) Genelde tarama kafalarinda en azindan 20mm ve uzerinden sap kismi oluyor.

Son düzenleme:
şuan bende 6mm pens olduğu için 6mm saplı varsa bende almak isterim

Komparatör tutacağından ben de alacağım.

İlk resimdeki tarama için saçma salak bir şey , vuruntu makinesi yapmak isteyen için sözüm yok.
Benzerleri borverklerde delik içi için kullanılırdı eskiden.
Tarama kafası şöyle olur :

Tarama Kafaları | Kesici Elmas Uç "AK TEKNİK"

Değişebilir elmaslar en akıllıca olanı.
Jilet tipi olanları da olabilir , taşlar devam edersiniz.

Mengeneyi yandaki delikler yerine altına ( alttan ) genişçe bir tabla bağla , tablayıda istediğin yere mesela kanala direk özel somunları ile..

http://www.barbaroscihangir.com/kategori3.php?cat_id=54&page=14

6mm sanirim cok ince kalir , Kazim beyin verdiklerinde de genelde aradiklarimda da bunlarin baglanabilecegi arka aparatlari ( er-el'de var di sanirim ) min 20-22mm oluyor.Er-elde mk4-16 olani var benim frezede mk3-16 , bu sekilde bir kafa baglama aparati bulsamda olabilir tabiiki. Yani bu durumda benim gibi er25 kullanan biri icin maksimum cap 16mm anlamina geliyor. Bu nedenle bu boyut icin alabilecegim bir kafa bulamadim. Flycutter kullananda cok kisi var gordugum kadari ile , ama illa simetrik alternatif olacak ise 4 'lu olarak su var.

High speed R8 Shank dia50mm Indexable face milling cutter Mills with Triangle bits for cnc machine-in Milling Cutter from Industry & Business on Aliexpress.com

arkasi r8 seklinde diyor. Ama m12 , sanirim er25'in 12mm'si ile kullanilabilir. index'lerini buradan tekrar bulabilir miyiz ondan emin degilim , buradakilerde katalog'da genelder insert lerininde ne oldugu yazdigindan sorun olmazdi. Aslinda en iyisi yurt icinden bir tarama kafasi bulmak.

tutucu olarak su olabilir gibi , tr'de gorduklerim cok pahalli.
Free shipping! Universal Magnetic Holder, Dial Test Indicator Base,Indicator Stand ,& New-in Dial Indicators from Industry & Business on Aliexpress.com

Son düzenleme:
Tarama kafalarının içi kolay şekillidir.
Tornada kendiniz istediğiniz çapta yapabilirsiniz.
Önden somun ile sıkılır onun için içleri oyuktur.

Forum istatistikleri

Konular
129,329
Kullanıcılar
451,787
Son üye
benkerem1976

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri