arkadaşlar kolay gelin benim derdim indesit dı 72 bulaşık makinam yıkamaya başlıyor fakat bir türlü bitiremiyor gece çalıştırınca sabaha kadar devam ediyor ve sabah bulaşıklar hala kirli oluyor yardımcı olursanız sevinirim.

benim ariston camasir makinam var ama ekranda su baglantisi yok yaziyor ve sonrada f1 yazisi cikiyor 5 10 dakika sesler cikariyor ve sonrada kapaniyor. makinanin kapagini bile acamiyorum cunku kilit isareti surekli yaniyor. ne yapmam gerekiyor. ve ben yurtdisinda yasiyorum bir tamircinin sadece gelip bakmasi 250tl. lutfen yardimci olun.:(

selamlar
F01: Güç kartı arızalı
cne baglantılarını kontrol ediniz
kartı degiştiriniz
Su baglantisi yok yaziyorsa Preostat ve ya kart arizali ola bilir.
Kolay gelsin

selamlar
F01: Güç kartı arızalı
cne baglantılarını kontrol ediniz
kartı degiştiriniz
Su baglantisi yok yaziyorsa Preostat ve ya kart arizali ola bilir.
Kolay gelsin

preostat ve cne ne demek? yada nerde oluyor. ben bugun ariston hotpoint yetkili servisini aradim ve bana hafiza kartinin arizali ve bu kartin makinanin arkasinda oldugunu söylediler. bu dogrumu? ve bu hafiza karti nadil birsey yuvarlakmi, uzunmu,kisami,duzmu? bu arada sorumu cvpladiginiz icin cok ama cok tesekkurler yurdum insanida bir baska oluyor vallaha. :)

preostat ve cne ne demek? yada nerde oluyor. ben bugun ariston hotpoint yetkili servisini aradim ve bana hafiza kartinin arizali ve bu kartin makinanin arkasinda oldugunu söylediler. bu dogrumu? ve bu hafiza karti nadil birsey yuvarlakmi, uzunmu,kisami,duzmu? bu arada sorumu cvpladiginiz icin cok ama cok tesekkurler yurdum insanida bir baska oluyor vallaha. :)

Makinanızın tam modelini yazsaydınız daha iyi olurdu..

kart sol alt köşede oluyor..arka kapağı açıp kablo grubunun takılı olduğu kısımda görünür..

prosestat ise sol üst köşede olur..üst kapağı açınca görünür..

images.jpeg

ariston hotpoint ARGD169. camasir makinamin markasi :) bilgilerinizden dolayi cok tesekkurler.

Makinanızın tam modelini yazsaydınız daha iyi olurdu..

kart sol alt köşede oluyor..arka kapağı açıp kablo grubunun takılı olduğu kısımda görünür..

prosestat ise sol üst köşede olur..üst kapağı açınca görünür..

ariston hotpoint ARGD169. bilgilerinizden dolayi cok tesekkurler. :)

kapı açılmıyorsa manuel olarak açabilirsiniz..resimde anlatılıyor..

Ekli dosyalar

• 2009072019507085100uksk.pdf
    1.5 MB · Görüntüleme: 10
selamın aleykum ariston margaritha ab83 makinam var makinayı çalıştırdığımda su almadan program düğmesi dönüyor ve durmuyor .ne yapabilirim ? kırmızı ışık da arada yanıyor sönüyor .

Forum istatistikleri

Konular
128,832
Kullanıcılar
450,924
Son üye
ayhankarmn

Yeni konular

Geri