Asvalt beton kesme makinası için motor

zodehala

Üye
kendi çabalarım ile kasnağını oluşturuduğum beton kesme makinası var. (resimdeki gibi bişeyler yapmaya çalıştım ) 450-600mm beton kesme ağzı var. fakat motor olarak ne kullanmalıyım? büyük ispirel 4500w ama 600 lük taşı ona takınca tehlikeli olur onun için ayriyeten motor düşünüyorum.

sizce ne kullanmalıyım 4500 w ve daha güçlü monofaz motor için ne tavsiye edersizin ?

Ekli dosyalar

• unnamed.jpg
    unnamed.jpg
    37.7 KB · Görüntüleme: 9
Son düzenleme:
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Monofaze motorlar genelde, en büyük 2 kw. cıvarında olur. Küçük bir benzinli motor düşünmenız bence daha yerınde olur. Elektrikli motor yaptğında dai her yerde elektrik lazım ve kablo uzunluğu kadar gidebilirsin.

İçten yanmalı motor takın ve kayışla besleyin diski bence.

Bu kadar su ve toz içinde çalışılan bir ortamda elektrik motoru çok sıkıntı çıkartır. Ayrıca kablo hem bağlayıcı olur hem de yük.Kayışın sebebide disk sıkıştımı ,en azından kayış kaymaya başlar diğer elektrik motoru için koruma devresi ve lazım.

kendi çabalarım ile kasnağını oluşturuduğum beton kesme makinası var. (resimdeki gibi bişeyler yapmaya çalıştım ) 450-600mm beton kesme ağzı var. fakat motor olarak ne kullanmalıyım? büyük ispirel 4500w ama 600 lük taşı ona takınca tehlikeli olur onun için ayriyeten motor düşünüyorum.

sizce ne kullanmalıyım 4500 w ve daha güçlü monofaz motor için ne tavsiye edersizin ?
testereler için motor gücü(beygir gücü) = testere çapı(mm) x 0.01 formülü ile bulunuyor.

Watta çevirirsek 4500 watt üstü uygun. Ama devirin düşmesi lazım ve bu güçte monofaze motor üretilmiyor.
Taşlarda çevre hızı maksimum 80 metre/saniye diye yazar. Bu hızın altında olması lazım.
Elmas uçlu testerelerin maksimum çevre hızını bilmiyorum.
Trifaze motoru seçersen 1500 d/dk olanları seç. 3000 d/dk olanlar 600mm çap için uygun değil.

Forum istatistikleri

Konular
129,465
Kullanıcılar
452,022
Son üye
asenkronmotor

Yeni konular

Geri