Autocad kullanımı

Autocad Electrical programını indir. Elektrik proje çizimlerinde kullanılır...

Arkadaşım öncelikle küçük projeleri eline alarak onları çizmeye başla çizimler içinde bulunan sembolleri blok yaparak autocad içerisine ekle her çizimde bir kaç sembol eklersin hem tecrüben hemde arşivin gelişir.Arşiv ve tecrübe geliştikçe çizim için harcadığın sürede azalır.
Proje okuyabiliyorsan hangi sembolü nerde kullanacağını bilirsin. Yok autocad kullanmada zorluk çekiyorum diyorsan Araçlar içerisindeki kısa yolları kullanmamaya çalış menü üzerinden Draw-dimension-modify dan çizim araçlarının isimlerini tam olarak öğrenip satır komutlarını kullanmaya çalış kendini bu şekilde geliştir

Verdiğiniz cevap için teşekkür ederim DOSTCAN.Evet proje okuyabiliyorum.Şu an kendimi geliştirme adına elektrik proje çizimini öğrenmek istiyorum.Ben daha önce AutoCAD 2009 programını kurdum bilgisayarımda ve bununla ilgili biraz çalışmalar yaptım ve elektrikle ilgili bişey bulamadım.Elektrik tesisat çizimiyle ilgiliyle program bulamadım.Bununla ilgili bana yardımcı olursanız çok sevinirim.İYİ AKŞAMLAR

Arkadasim sana gerekli olan program Acad Electrical yani autocad`in electrik cizimleri ile ilgili olan versiyonudur orada elektrikle alakali butun semboller var. Ama sen proje cizmek istiyorsan vede daha yeni isen ilk once kara kalem calismmasi yap sonradan cizime dok yoksa proje ciziyim program ogreniyim derken hic birsey yapamazsin...

autocad elektrık sembollerı olan arkadasımızdan paylasım ıstıyorum sımdıden çok tesekkurler

Kara kalem çalışmasına falan gerek yok.İnternetten standart bir proje indir.Zaten ihtiyacın olan simgelerin çoğu vardır projelerde.Sadece kolon şeması farklılık gösterecektir.iyi bir proje çizmek istiyorsan kesinlikle autocad komutlarını öğrenmek zorundasın.

örnek olarak mimarlar genelde autocad kullanır, tesisatı çizmeye başlamadan önce mimardan alacağınız hazır çizilmiş kolonların kopyası üzerinde hatları döşemeniz ve konuya hakim olmanız açısından autocad kullanımına ağırlık vermenizi tavsiye ederim

girin bir işe çalışın en iyisi çalışırken öğreniliyor bu gibi şeyler ihtiyaç duydukça komutları öğreniyosu zaten :)

okulda gördüğüm eğitimle az çok yardım edebilirim:D

Forum istatistikleri

Konular
128,893
Kullanıcılar
451,037
Son üye
hskaban

Yeni konular

Geri