avize montaj

Yeni aldığım avizenin montajında problem yaşıyorum şebekede 3 tane kablo var kahverengi kırmızı ve mavi...kahve ve kırmızıda kontrol kalemi yanıyor mavide yo....avizedede 3 kablo var ikisi beyaz biriside yeşil şeritli beyaz iki avizede üç lamba bulunuyor ayrı ayrı yanacak şekilde nasıl baglayabilirim teşekkürler

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
sayın cemalyildirim

3 lambayı ayrı ayrı yakacak şekilde bağlayamazsınız, avize iç bağlantısına göre herhangi iki ve diğeri ayrı yanacaktır. şebekenin mavisi ile yani enerji olmayan kablo ile avizenin sarı yeşil kablosunu bağlayacaksınız. diğer kabloları herhangi bir şekilde bağlayabilirsiniz...

Avizenizi bağlayacağınız şebekede 3 uç ve bunlardan 2 sininde faz farsa iki ihtimal vardır.İlki elektriği döşeyen elektrikçi lamba uçları üzerinden ek almış alabilir.İkincisi lambaya komitatör anahtardan kumanda edilmek istenmiştir.

Şizin yapmanız gereken Lambaların daha önce nasıl çalıştığına bakmanız.

cevaplarınız için teşekkür ederim 2+1 yanacak şekilde yapamadım komitatör anahtar var ama sanırım benim avize buna uygun değil 3 ü birden yanıyor.dimer almaya karar verdim heralde en temizi bu olur.

komitatör anahtardan kablo bağlı olmayabilir tesisata bakmak lazım

bu arada dimmer demişsiniz ampüller tasurruflu ampül ise dimmer ile çalışmaz tasarruflu ampullerde gelirim kesme ile çalışmaz

dimmerlenmeye uygun tek ampül bildiğimiz enkandesan ampüllerdir

Forum istatistikleri

Konular
129,450
Kullanıcılar
452,008
Son üye
snejniybar

Yeni konular

Geri