Avometre ile AC Akım ölçümü

:D

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Hocam alınmanıza gerek yok siz öğretmensiniz elektrikçi derken ehliyetli elektrikçilerden bahsettim ;)
Yok Hakan abi. Alındım gibi gözüktüysem beni affet. Öyle bir şey söz konusu olmaz. Hele de sana karşı. Gerçi sen şimdi dersin bu kadar yağ yemeği bozar.:D
Çoğu ve de hatta burada çoğu ustalarımız da itiraf etmiştir ki direnç veya başka kademede gerilim ölçerek ölçü aletinin uçmasını sağlamışlardır. :D

Bizim meslekte dalgınlığa dikkatsizliğe pek yer olmaz hocam kötü örneklerine zaman zaman şahit oldumda o yüzden deyinmek istedim. Kötü Doktor en fazla candan eder Kötü Mühendis hem candan hem maldan eder :D

Bizim meslekte dalgınlığa dikkatsizliğe pek yer olmaz hocam kötü örneklerine zaman zaman şahit oldumda o yüzden deyinmek istedim. Kötü Doktor en fazla candan eder Kötü Mühendis hem candan hem maldan eder :D
Doğru söylüyorsun abi. Ama bunun içinde direnç kademesinde gerilim ölçme girmez bence. Çok çok ölçü aletin cikcikler.:D

Dikkatsizlik hastalıktır hocam bugün ölçü aletinde kademeye dikkat etmeyen yarın panoda enerji varken enerjiyi kestim diye dalar. İstisnalar genel kaideleri bozmaz ama benim genelde gördüğüm durum böyledir. Dalgınlık o anki o günkü herhangi bir nedendendir amennah ama süreklilik arz ediyorsa sıkıntı var demektir.

Hımm. O zaman bu ölçü aletlerinde bu hataları yapan kişilerin çok dikkatli olmaları lazım. Dün ölçü aletini cikcikleten yarın da kendini cikcikletir.:D

Forum istatistikleri

Konular
128,944
Kullanıcılar
451,124
Son üye
MEK3232

Yeni konular

Geri