Aydınlatma daylight?840?

Arkadaşlar merhaba,
şöyle bir sorunla karşılaştım

Binamızın girişinde bulunan güvenlik klübesinde 4 adet 4x14w floresan armatür var üzerlerinde philps 840 kodlu ampuller var.Biz bunları çalıştırdığımız zaman güvenlik grevlisi dışarıyı göremiyor ama dışarıdan içerisi net bir şekilde görülüyor.Biz bunların ampulleri daylight ile değiştirirsek sorun çözülür mü?

saygılarımla

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
840 renk kodu ampüllerin rengi gün ışığına yakındır. bir üst rengi 865 renk kodudur. ışık rengi ile pek alakalı olduğunu sanmıyorum. özel bir ampül de olabilir kullandıklarınız. çünkü fluoresanlar 18W oluyor, tasarrufluları ise 16W. 14W fluoresan yok bildiğim kadarıyla.

Arkadaşlar merhaba,

Binamızın girişinde bulunan güvenlik klübesinde 4 adet 4x14w floresan armatür var üzerlerinde philps 840 kodlu ampuller var.Biz bunları çalıştırdığımız zaman güvenlik grevlisi dışarıyı göremiyor ama dışarıdan içerisi net bir şekilde görülüyor.Biz bunların ampulleri daylight ile değiştirirsek sorun çözülür mü?

saygılarımla

O camlar sanırım ışığın fazla olduğu tarafı gösteriyor.Daha önce başka bi yerdede görmüştüm.Gündüzde dışarıyı gösterir o cam.

arkadaşım ampülün rengiyle alakası yok kulübenin camları aynalı camdır ve camların değişmesi gerekir. eğer camlar aynalı değilse camlar içerinin ışıgını yansıtıyordur ve dışarısı camdan yine görünmez bunun için dışarıya extra aydınlatma yapman gerekecek. yada kulubenin ışığı yakılmayacak :=))

840 renk kodu ampüllerin rengi gün ışığına yakındır. bir üst rengi 865 renk kodudur. ışık rengi ile pek alakalı olduğunu sanmıyorum. özel bir ampül de olabilir kullandıklarınız. çünkü fluoresanlar 18W oluyor, tasarrufluları ise 16W. 14W fluoresan yok bildiğim kadarıyla.

14 W T5 floresan ampuller mevcuttur.

Arkadaşlar merhaba,

saygılarımla

840 kodunda 40: 4000 K ışık sıcaklığını gösterir. 4000K gün ışığı rengidir.
8: %85 renksel geri verimi belirtir.

Sanırım ışık patlama yaptığından dolayı dışarısı gözükmüyor. Endirekt armatür deneyerek sebebin bundan kaynaklanıp kaynaklanmadığını görmek gerek. Renkten kaynaklandığını sanmıyorum.

Merhaba.
Evinizde, arabanızda, iş yerinizde denediniz mi bunu? içerisi aydınlıkken, dışarıda da iyi bir aydınlatma yoksa dışarısı görünmez. Daha aydınlık olan taraf görünür. içeriye loş ışık yapacaksınız ya da dışarıyı aydınlatacaksınız. Başka çare bilmiyorum.

Arkadaşlar merhaba,

saygılarımla

kardeşim camı ters takmışşınız. o yüzden. camın özelliği o. sadece ışık açıldığında içerisi hafif bi görüntü olur. saygılarımla

hangı ısık kaynagını kullanırsanız kullanın bısey degıstırmıyecektır camlar aynalı oldugu surece..

fakat;
ısıkları camın dıbıne yerlestırırsenız yanı ısıklar yansımayacak olan kör noktaya yerlestırelecek.bu sekılde belkı cozebılırsınız

Arkadaşlar merhabalar aslında konu ile çokda alakası olmasa da size bir soru sormak istiyorum. 4*18 armatürler de 18 değilde 14 W florasan kullansak sorun olur mu? Giriş tipleri uygun mudur? ve armatür ömrü ile ilgili sorun yasanır mı ?

Forum istatistikleri

Konular
128,952
Kullanıcılar
451,143
Son üye
Bastonlu dede

Yeni konular

Geri