Böylesine aşırı değişken yükün çözümü varmıdır? (video)

bence ups'i koruma amçlı kullanmalısın ama sisteme otomatik servo regülatör uygulamalısın buna benzer bir sorunu medicine hospitalde çözüme kavuşturduk.iyi çalışmalar dilerim

Hem regülatör hemde UPS bana çok saçma geliyor çünkü kaliteli bir online UPS zaten çok iyi bir regülatördür. Neden daha fazla para ödeyesiniz ki?..

Bu arada hangi dalgalanmayı hangi regülatör UPS kadar iyi koruyabilir. Tabiki sistemin tamamını UPS ile koruyacak.

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Tristör anahtarlamalı regülatörler mevcut artık servolardan çok daha hızlı. Mesela GESS markası buna bir örnek olabilir. Şöyle diyor internet sitesinde;
Tamamen statik, yarı iletkenlerden oluşan elektronik yapıdadır.
-Hareketli parça içermediği için Bakım ve ayar ihtiyacı yoktur.
-RISC Mikroişlemci Kontrollü Sistem
-Mükemmel Dinamik ve Statik Regülasyon
-Geniş Giriş Gerilimi Çalışma Aralığı, 130-270 VAC
-Aşırı Yük ve Kısa Devreye Karşı Elektronik Koruma
-220V ±% 2,5 Regülasyon, 500V/Sn. Düzeltme Hızı
-Yük Seviyesi, Çıkış ve Giriş Gerilimlerini Gösterir LCD Panel
-Programlanabilen Alt ve Üst Sınır Aşırı Gerilim Korumalı

Arkadaşlar bahsi geçen yük değişim sebebi, Diyaliz makinelerinin su ısıtıcı rezistansının PWM olarak devrede anahtarlanmasından kaynaklanmaktadır. Bu değişken yük normalde rezistif bir yüktür. eğer sistemde gerilim regülasyonu isteniyor ise Bu konuda deneyimli biri olarak tavsiyem (diyaliz makine sayısı) x 1500 = xxxx watt gücü kontrol edebilecek bir UPS sisteminin sadece diyaliz makinelerine giden hatları beslemesi koşulu ile sorunun çözümleneceği kesindir.
(Ben Türkiye genelinde diyaliz makineleri bakım onarım servisliği konusunda çalışıyordum.)

Herkese verdiği cevaplardan dolayı teşekkür ederim. Sistemde zaten regülatör var. Sonuç olarak bu merkezdeki cihazları UPS le beslemeye karar verdim. Bu hafta sonu montajını yapacağım. (Topraklama sistemini her cihazda kontrol ettim hepsinde var)

söylenenlerden hepsinde doğruluk payı var
ama bu sorun nezaman çıktı ve siz ne kadar bir zamandır ordasınız?
kopanzasyonunuzun tutturmuş olmanız olumlu ama sistem olarak 3~ ınızın ana panoda çekilen akımlar dengeli değilse gerilim düşümleri ve de yükselmeleri kaçınılmaz olur.
öncelikli bunu yoğunluğun çok olduğu saatlerde tehid ediniz.

Sonraki durumlar için diğer profesyonel arkadaşların söylemlerini dikkate almanızda yarar var.

söylenenlerden hepsinde doğruluk payı var
ama bu sorun nezaman çıktı ve siz ne kadar bir zamandır ordasınız?
kopanzasyonunuzun tutturmuş olmanız olumlu ama sistem olarak 3~ ınızın ana panoda çekilen akımlar dengeli değilse gerilim düşümleri ve de yükselmeleri kaçınılmaz olur.
öncelikli bunu yoğunluğun çok olduğu saatlerde tehid ediniz.

Sonraki durumlar için diğer profesyonel arkadaşların söylemlerini dikkate almanızda yarar var.

Sisteminizde kullanmayı düşündüğünüz UPS 3 fazlı bile olsa dengesiz yüklerdeki cevabı normal şartlardan daha iyi olmalıdır. (her UPS dediğim şartları sağlayacak diye bir kural yoktur. buda böyle biline)

Forum istatistikleri

Konular
129,173
Kullanıcılar
451,525
Son üye
ituran20

Yeni konular

Geri