Bağımsız sigortalarin ayni anda acma yapmasi

caglar48

Üye
Merhaba iyi günler az önce gittiğim bir arızadan bahsedicem eski bir ev iki ayrı eve bölünüp tek sayactan beslenmiş gelen kablonun bir ucu merdiven Aydınlatma fazi bir ucu sayactan eve verilmiş fakat notr başka bir sayactan alınmış hakeze merdiven otomatiği notrude sayacin çıkışına verilmiş daha önce bir sorun yaşanmadan uzun yıllar kullanılmış ve evlerde sigorta vs yok ana panodan direk buatlara verilmiş ben eve giden fazi sayac çıkışına baglayinca c32 sigortalar aynı anda acma yapıyor notr ayirinca bu sefer 300 ma kacak akim rolesi açıyor kısa devre olduğunu düşünüyorum ama 300 ma notr diğer sayactan geçerken acmayip kendi sayacina baglayinca neden açıyor anlamadım tesisat şuan elektriksiz evlere elektrik vermedim

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
bence burayı düzenle, fazıda nötürüde aynı saatten alsın.
Düzelttim o zaman yamgin koruma rolesi acma yapıyor tesisatı olduğu gibi bıraktım yarın buatlardan ayırıp fazi bağlamayı düşünüyorum sanırım bir yerde kablo teması var yangin koruma rolesi acma yaptığı için şüphem o yönde

Sadece 300 mA kar rölesi atıyor .
Sayaca ait.

Tek sayaç 2 bölüme iki ev ayrılmış 2 adet 30 mA kakr atmıyor sigorta kutusudaki ve iki daireninde hiç bir sigorta atmıyor değilmi?

Tesisat gözükmüyor sistem ?

Son düzenleme:

Forum istatistikleri

Konular
128,951
Kullanıcılar
451,140
Son üye
03hsyn

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri