Besleme arizasi yardim lutfen

ben arka taraftakilerden bahsettim. tornavida ile yapılan ayarlardan bahsettim. cihazın ön yüzündekilerle şimdilik işimiz yok. oradakilerle omaj kademesi (ohm/ direnç) konumunda ölçeriz.
ben arka taraftakilerden bahsettim. tornavida ile yapılan ayarlardan bahsettim. cihazın ön yüzündekilerle şimdilik işimiz yok. oradakilerle omaj kademesi (ohm/ direnç) konumunda ölçeriz.
dc voltaj ayari yok

Ekli dosyalar

• loop.JPG
    157.8 KB · Görüntüleme: 10
kırmızı yuvarlağın içine aldım, oradaki değerleri ben okuyamıyor. ne yazıyor bilmiyorum. ohm değeri mi voltaj mı bilmiyorum. siz söyleyeceksiniz.

Ekli dosyalar

• loop.JPG
    254.5 KB · Görüntüleme: 18
kırmızı yuvarlağın içine aldım, oradaki değerleri ben okuyamıyor. ne yazıyor bilmiyorum. ohm değeri mi voltaj mı bilmiyorum. siz söyleyeceksiniz.
anakartan/ beslemeden gelen +15v ve -15v yaziyor. o pinlere +22.8v ve -22.6 gelior

Ekli dosyalar

• schematic.JPG
    250.8 KB · Görüntüleme: 3
Doğrultma diyotları kontrol edilecek.( Köprü dahil)
Şişen kondansatörler varsa değiştirilecek.
Şaselemeye dikkat edin. gnd bağlantıları, gevşek soketler var mı?
Bağlantısı eksik kablo soket var mı?
Ters takılan regülatör var mı?
Yanlış takılan malzeme var mı?
Yeni takılan malzemeler sağlam mı?

Sorunuzu telefondan takip ediyordum.
Konuya tam hakim olamadım.
@arkaplan sağ olsun; şema ve kullanım kılavuzunu ekleyince uykuya geçecektim, şema bulununca yardıma devam edeyim.

79M12 yerine hangi regülatörü taktınız.
78M1A yerine ne taktınız?

Regülatörlerin bacak yapıları farklı dır.
Birebir aynı değildir.
Veri bilgisine (datasheet) bakarak doğru taktınız mı?
Şemayı inceledim de...
C147 kondansatör 5V DC besleme hattından kulaklık beslemesine gidiyor.
22V DC kaçak varsa 16V kondansatörü şişirmiş olabilir.
Regülatör veya transistör ters bağlantı varsa hat üzerindeki malzemeleri etkileyecektir.
kulaklık hattı etkileniyor.

Son düzenleme:

2SD313E nin giriş ve çıkış voltajlarını ölçün. Etrafındaki malzemeleri ölçün.
2SD313E Transistör büyük bir ihtimal arızalı değildir.
Arızalı ise MJE3055 le değiştirin.
Güç transistörüdür. Isınması normal dir. Soğutucuya takılı olması gerekir.

Başka yerlerde hata arayınız.

Yazınızda trafonun sesinin değişik olması tabirinizle himmm sesi ve trafo çıkış voltajlarinin olmasi gerekenin üstünde olması sanki trafo dokuma gidiyor gibi.

Trafo besleme seçimi anahtarını 110 volta almış olabilir misiniz? Voltaj yüksekliği bundan kaynaklanabilir ama voltajin biraz daha yukarıda olması gerekir. Secici anahtari kontrol ettiniz mi?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha fazla bilgi edin…