Bilgisayar önerisi

Merhabalar, endüstriyel programların kullanılacağı sağlam LAPTOP arayışımız mevcut. Bütçe 40.000 TL tüm markaları önerebilirsiniz.

Direk marka olarak bir öneride bulunmayacağım çünkü kendi bilgisayarım çok pahalı bütçenizi aşar ama dikkat etmeniz gereken şeyleri yazacağım.

Mutlaka Ethernet Girişi olsun
Usb Port min 3 adetli olsun
Ve Hardisk Kesinlikle SSD 750gb VE YA 1 TB OLSUN .

Bilgisayarı hangi ortamlarda kullanacağınız önemli. Darbelere, toza, suya karşı korumalı derseniz işin rengi birden değişir. O kadarına gerek yok derseniz en az 3 usb ve ethernet portunuz olsun, fansız soğutma özelliği iyi olur. Ayrıca oyun ekran kartına falan gerek yok. Klavye sağlam olsun...

Daha önce açtığınız
Endüstriyel PC ile ilgili konuya verilen cevabı gördünüz mü?
1721928675498.png

https://www.monsternotebook.com.tr/tulpar/monster-tulpar-t7-v20-8-1/
İş ağırlıklı PC lerde en önemli bileşen işlemcidir.
Bu PC nin işlemcisi i7 olsa da aslında i yemedi seviyesindedir.
Nispeten 14 çekirdek, 20 performans çekirdeği ve 24MB CACHE ile bütçeye en uygun gibi görünüyor.
Normal koşullarda bu PC nin fiyatı 2000$ seviyesinde olsa da 12. nesil işlemci olduğu için fiyat bir miktar daha uygun görünmektedir.
Kullanımda RAM ihtiyacı fazla ise satın alınırken bir RAM modülü daha eklenebilir.
https://www.monsternotebook.com.tr/tulpar/monster-tulpar-t7-v20-8-2/
İşletim sistemi gerekmezse bu PC yukardaki ile aynı olup, extra RAM eklenmiş.
Ekran kartı oyuncular için orta-üst segment olup, bazı grafik işlemleri için son derece uygundur. Özellikle CAD uygulamalarında idealdir.

hani oyuncu ekran kartı istemez diyenler var ya, oyun oyundur ama cad daha büyüktür.
https://www.monsternotebook.com.tr/tulpar/monster-tulpar-t7-v20-8-1/
İş ağırlıklı PC lerde en önemli bileşen işlemcidir.
Bu PC nin işlemcisi i7 olsa da aslında i yemedi seviyesindedir.
Nispeten 14 çekirdek, 20 performans çekirdeği ve 24MB CACHE ile bütçeye en uygun gibi görünüyor.
Normal koşullarda bu PC nin fiyatı 2000$ seviyesinde olsa da 12. nesil işlemci olduğu için fiyat bir miktar daha uygun görünmektedir.
Kullanımda RAM ihtiyacı fazla ise satın alınırken bir RAM modülü daha eklenebilir.
https://www.monsternotebook.com.tr/tulpar/monster-tulpar-t7-v20-8-2/
İşletim sistemi gerekmezse bu PC yukardaki ile aynı olup, extra RAM eklenmiş.
Ekran kartı oyuncular için orta-üst segment olup, bazı grafik işlemleri için son derece uygundur. Özellikle CAD uygulamalarında idealdir.

hani oyuncu ekran kartı istemez diyenler var ya, oyun oyundur ama cad daha büyüktür.
RTX4060 ekran kartı UHD çözünürlükte realtime rendering özelliğine sahiptir. Bu da normal HD görüntü için 4X FXAA kadar yetenek anlamına gelir.
Ancak CAD işlemlerinde işlemcinin de hızlı olması istenir ki görüntüyü anında işleyebilsin.
Bu sebeple işlemci olarak i7 serisinden önerdim. Bütçeye en uygun seçenek bu PC yi bulabildim.
İkinci olarak belirtmem gerekirse MONSTER firması donanım uyumu konusunda son derece kaliteli ürünler yapmaktadır. Bunun da tek kriteri anakart kalitesinden kaynaklanmaktadır.
Donanım uyum konusunda HP yi de önerebilirdim ama HP firması anakartında özel INFINEON bağdaştırıcılar kullanmakta, özellikle free-dos işletim sistemi olarak satılan ürünlerde infineon yazılımlarının yüklenebilmesi sıkıntı çıkartmaktadır.

RTX4060 ekran kartı UHD çözünürlükte realtime rendering özelliğine sahiptir. Bu da normal HD görüntü için 4X FXAA kadar yetenek anlamına gelir.
Ancak CAD işlemlerinde işlemcinin de hızlı olması istenir ki görüntüyü anında işleyebilsin.
Bu sebeple işlemci olarak i7 serisinden önerdim. Bütçeye en uygun seçenek bu PC yi bulabildim.
İkinci olarak belirtmem gerekirse MONSTER firması donanım uyumu konusunda son derece kaliteli ürünler yapmaktadır. Bunun da tek kriteri anakart kalitesinden kaynaklanmaktadır.
Donanım uyum konusunda HP yi de önerebilirdim ama HP firması anakartında özel INFINEON bağdaştırıcılar kullanmakta, özellikle free-dos işletim sistemi olarak satılan ürünlerde infineon yazılımlarının yüklenebilmesi sıkıntı çıkartmaktadır.
monster netbooku biliyorum. kızım bana autocad falan filan bir yığın zımbırtı lazım dedi. o günün şartlarında arabamı sattım ona istediği laptopu aldım. sonra oyundan başını kaldırmadı. olan benim arabaya oldu.

Forum istatistikleri

Konular
128,910
Kullanıcılar
451,065
Son üye
ümit karasu

Yeni konular

Geri