Bilgisayar fanı ile ampul yakmak

Hangi tarihte demişim ... ya okumuyorsun ya da okuduğunu anlamıyorsun ...
Sanırım okuduğumu unutuyorum. Çok özür dilerim :oops:. Ama doğru yoldayım değil mi? Yani sonuç alabilir miyim?

Olmaz dostum kaç mesajdır olmayacağını söylüyorum. Bence başka bir proje bul vakit kaybetme bu işler sonu olmayan belirsiz işler. Eğer ödevini çalışır bir şekilde teslim etmek istiyorsan başka bir proje bul derim.

Sonra hüsrana uğrama.
Hocam olsun denemek istiyorum. Şimdilik ters birşey görmüyorum. Sabit mıknatısı değiştirdim. Enerji dönüşümü ile ilgili bir proje oldu. Işık enerjisini kimyasal enerjiye, kimyasal enerjiyi kinetik enerjiye oranda manyetik enerji ile tekrar kinetik enerjiye oradan da ışık enerjisine çevriliyor. ( İnşallah yanlış yazmamışımdır :).) Bu hafta son konuyu belirleyip, bildirmem lazım hocaya. Şu an tek sorun güneş enerjisinin kullanılmasında ve nasıl depolanacağında arasında bulunur elbet.

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Haziran gibi birşey olmalı. Bu okulda ilk senem pek fazla bilmiyorum hangi hocanın ne zamana isteyeceğini. Şu an tek bildiğim 2. döneme isteyeceği.

Güneş paneli olarak nasıl kullanacağım hakkında bir fikrim yok yardımcı olur musunuz?

QZMWgZ.jpg

Merhabalar,
Projenin malzemelerini toplamayı bugün bitirdim.
Projede artık fan yok.(yeni konu açsamalı mıyım acaba?) Onun yerine cd kullanacağım. Güneş panelim hazır, mıknatıslarda hazır. Şuan tek endişem motorların elektrik üretmesi çünkü proje onun üzerine kurulu.
Projeyle ilgili yorumlarınızı bekliyorum.

QZMWgZ.jpg

Merhabalar,
Projenin malzemelerini toplamayı bugün bitirdim.
Projede artık fan yok.(yeni konu açsamalı mıyım acaba?) Onun yerine cd kullanacağım. Güneş panelim hazır, mıknatıslarda hazır. Şuan tek endişem motorların elektrik üretmesi çünkü proje onun üzerine kurulu.
Projeyle ilgili yorumlarınızı bekliyorum.
Yorum icin biraz daha aciklama yapar misin

Bunun aynısını bende yapmaya karar vermistim neodyum mıknatıs almak için 3 gün yevmiyecilik yapmıştım ve sonuç hustan onun yerine 3 tane yazicidan soktugum DC motorların ucuna tribün koyarak rüzgarda çevirdim ve her birinden 2 volt aldım bunu odev olarak hocama goturdum kadın yüzüne bile bakmadan notu verdi geçti yanı sen ne kadar ugrassanda cogu hocalar salla başını al maaşını olmus.hepsi dahil degildir

Bunun aynısını bende yapmaya karar vermistim neodyum mıknatıs almak için 3 gün yevmiyecilik yapmıştım ve sonuç hustan onun yerine 3 tane yazicidan soktugum DC motorların ucuna tribün koyarak rüzgarda çevirdim ve her birinden 2 volt aldım bunu odev olarak hocama goturdum kadın yüzüne bile bakmadan notu verdi geçti yanı sen ne kadar ugrassanda cogu hocalar salla başını al maaşını olmus.hepsi dahil degildir
Siz en dogrusunu yapmissiniz ama. Onemli olan ogrenmek. Hoca odeve bakmais dahi olsa siz o odevden cok sey kapmissiniz anlasilan. Soruyu soran uye de ayni sekilde odevi gelistirerek uzerinde kafa yorarak kendine katki sagliyor. Hocasi kendi bilir

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
129,050
Kullanıcılar
451,321
Son üye
mehmet emin sözen

Yeni konular

Geri