Bims duvar yük taşıyabilirmi?

ruhibey

Üye
Öncelikle konuyu yanlış yere açtıysam özür dilerim biraz bakındım ama tam anlamıyla örtüşen bir yer bulamadım.
Sorum özellikle elektrik ustalarıma ve inşaatta çalışan arkadaşlara.
Bims veya eskilerin tabiriyle bu pirket denilen duvar elemanı yük taşıyabilirmi? Bir kombi asacağım ama montaj yerini saçma sapan yapmışlar. Tüm kombiyi tutan 3 tane vida. Sizce ortalama 50 kg ağırlığını 3 vida taşıyabilirmiş?
Öneriniz olarak daha sağlam olması ve ileride sıkıntı çıkartmaması için ne yapılabilir?
Yardımcı olursanız sevinirim.

Taşır.

Biz alçıpan panale bile astık yeri geldi kombiyi (Tavsiye etmem orası ayrı konu) Burada önemli olan montaj elemanlarının (Dübel ve vidaların) Bimse uygun olması ve işin düzgün yapılması.

Genelde ürünün yanında gelen 2-3 santimlik dübellere güvenmeyin.

Öncelikle konuyu yanlış yere açtıysam özür dilerim biraz bakındım ama tam anlamıyla örtüşen bir yer bulamadım.
Sorum özellikle elektrik ustalarıma ve inşaatta çalışan arkadaşlara.
Bims veya eskilerin tabiriyle bu pirket denilen duvar elemanı yük taşıyabilirmi? Bir kombi asacağım ama montaj yerini saçma sapan yapmışlar. Tüm kombiyi tutan 3 tane vida. Sizce ortalama 50 kg ağırlığını 3 vida taşıyabilirmiş?
Öneriniz olarak daha sağlam olması ve ileride sıkıntı çıkartmaması için ne yapılabilir?
Yardımcı olursanız sevinirim.
güzel insan böyle sıkıntılılar bazen oluyor, seçenekler ne olmalı derseniz;
1- benim gibi yapın duvarı oyun ve bir kalas yerleştirin ve onu demir çubuklarla duvara sabitledikten sonra montaj yapın (tabii ki sıva olayını atlamayın)
2- tam iki briker arası harça gelmesine dikkat ederek dubelleri çakın ve montaj yapın.
unutmayın arkadaki her boşluk, bu gün olmasa bile yarın sorun çıkarabilir. benimkisi ilk anda arıza çıkardı ve üzerime yıkıldı. elektrik ve su bağlantısı olmadığı için ucuz atlatmıştım. (2 kırık kaburga ve birazcık ezikler sıkıntı yok)

Forum istatistikleri

Konular
128,943
Kullanıcılar
451,123
Son üye
Eldost

Yeni konular

Geri