Blok ısınmıyor

IMG_2884.JPG
Selamlar bu ısıtıcıyı Yeni aldım fakat sadece kendini ısıtıyor

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Kaç Dakika beklediniz? Su kendiliğinden mi dolaşıyor? Rezistansı kaç kw?

Saygılar....

Montajı hatalı olmuş. Su çıkış tarafı yaklaşık 45 derece eğimle yukarıda olmalı.
Isınan su yükselir prensibinin çalışabilmesi ve suyun tabii sirkülasyon yapabilmesi için soğuk su girişi altta sıcak su çıkışı üstte olmalıdır. Birde aniden ısıtmaz yavaş yavaş ısıtır. Bloktan gelen soğuk su hortumu gereksiz uzun. Onu da kısaltmanız ve blok ısıtıcıya direk girmesi yararınıza olacaktır.

Resimden fikir edinebilirsiniz. Rezistansın bağlı olduğu taraf sıcak su çıkışı olup bir miktar yukarıda olmalıdır.

Rezistansı kaç dereceye ayarladınız ? Ben şuanda 50-60 derece ayarda kullanıyorum, havalar çok soğuk olduğu için bloğu yaklaşık 20 derece de tutuyor.

blok%20isiticisi.jpg

Son düzenleme:
Montajı hatalı olmuş. Su çıkış tarafı yaklaşık 45 derece eğimle yukarıda olmalı.
Isınan su yükselir prensibinin çalışabilmesi ve suyun tabii sirkülasyon yapabilmesi için soğuk su girişi altta sıcak su çıkışı üstte olmalıdır. Birde aniden ısıtmaz yavaş yavaş ısıtır. Bloktan gelen soğuk su hortumu gereksiz uzun. Onu da kısaltmanız ve blok ısıtıcıya direk girmesi yararınıza olacaktır.

Resimden fikir edinebilirsiniz. Rezistansın bağlı olduğu taraf sıcak su çıkışı olup bir miktar yukarıda olmalıdır.

Rezistansı kaç dereceye ayarladınız ? Ben şuanda 50-60 derece ayarda kullanıyorum, havalar çok soğuk olduğu için bloğu yaklaşık 20 derece de tutuyor.

blok%20isiticisi.jpg

ilginç şimdiye kadarki yaptığım tüm uygulamalarda rezistans düzdü ve hiç bir problem yoktu
sanırım arkadaşın ısıtıcısı yeterli güçte değil

Isıtıcı ayarında da problem olabilir lakin farklı marka ve güçlerde blok ısıtıcılı jeneratörler kullanıyoruz, fabrika çıkışlı gelenler dahil hiçbirinde düz ısıtıcı yok. Fiziken de eğimli olması büyük avantaj.

blok%20isiticisi.jpg
anladım Vacip bey peki resimde ok işareti ile belirttiğim yerler aynı seviyede olup mu eğimli bağlıyacağım derece heralde 80 de duruyor:)

Ekli dosyalar

• IMG_2884.JPG
    IMG_2884.JPG
    402.5 KB · Görüntüleme: 32
ilginç şimdiye kadarki yaptığım tüm uygulamalarda rezistans düzdü ve hiç bir problem yoktu
sanırım arkadaşın ısıtıcısı yeterli güçte değil
daha önceki orjinali ısıtıcı bunu taktıkmı ısıtıyordu

Ekli dosyalar

• motorisitici1.jpg
    motorisitici1.jpg
    24.9 KB · Görüntüleme: 24
Aynı seviyede olması çok elzem değil, yarın unutmazsam kullandığımız blok ısıtıcının resmini eklerim. Sıcak su tarafı yukarıda olacak şekilde eğimli olması yeterli.
Ayrıca ısıtıcı çalışırken sadece ısıtıcı haznesi mi ısınıyor? Sıcak su çıkışındaki hortum da bloğa giren kısmına kadar ısınıyor mu? Bu bilgiler de fikir verebilir.

Aynı seviyede olması çok elzem değil, yarın unutmazsam kullandığımız blok ısıtıcının resmini eklerim. Sıcak su tarafı yukarıda olacak şekilde eğimli olması yeterli.
Ayrıca ısıtıcı çalışırken sadece ısıtıcı haznesi mi ısınıyor? Sıcak su çıkışındaki hortum da bloğa giren kısmına kadar ısınıyor mu? Bu bilgiler de fikir verebilir.
yukarıya motorun tepesine kadar çıkıyor bloğa girmeden kalıyor

Son düzenleme:

Forum istatistikleri

Konular
129,098
Kullanıcılar
451,407
Son üye
arda55

Yeni konular

Geri