BOSCH KGE3612FF Buzdolabı kompresör devamlı çalışıyor

natalius

Üye
Arkadaşlar alttan donduculu dar tip KGE3612FF No Frost Olmayan bir Bosch dolabım var; Dolap çok eski ama gören birkaç yıllık zannediyor herkes şaşırıyor. 2 yıl önce motor değişti (Embraco Hsp 80), dryer yenilendi asetonla temizlik yapıldı, vakumlandı ve katologdaki değer 55 gr kadar yeni gaz R134a basıldı. 2 ay evveline kadar ilk günkü çalışması gibi gayet iyiydi.İiyiydi derken yeni alındığındaki gibi motor belli zamanda çalışıyor, belli zamanda dinleniyordu ve üst bölmede (derin dondurucu altta) çok hafif karlanma yapıyor periyodik olarak eritiyordu..Yaklaşık 1,5 aydır üst bölmede karlanma 2-3 cm yapıyor eritmiyor.Dolabı fişden çekip 3-5 saat bekletiyoruz öyle eriyor. Alt derin dondurcu ve üst kısmın soğutması gayet iyi , problem yok , yalnız motor devamlı çalışıyor…abartmıyorum 7/24 hiç dinlenmiyor.Gaz kaçağımı var bir yerden çok az kaçırıyormu diye düşündüm.Dryere giriş , çıkışları , kompresör giriş ve çıkışlarını köpükle kontrol ettim en ufak bieşey yok, gövde içinde varsa bilemiyorum. Motorun devamlı çalışması başkaca neden olur? Değerli görüşlerinizi rica ediyorum. Not: Dolabın içinde fan falan yok. Termostat anakartla birleşik , en üst ksımdaki göstergelerin olduğu yerden ayar yapılıyor.

Ekli dosyalar

• Bosch-KGE-3612-2-rotated.jpg
    Bosch-KGE-3612-2-rotated.jpg
    41.8 KB · Görüntüleme: 7
  • 1722359235495.jpg
    1722359235495.jpg
    120.5 KB · Görüntüleme: 8
Son düzenleme:
Nedir bu dolaplardan sizin çektiğiniz. Birini yapıyorsunuz biri bozuluyor :).
@mezya eln ustanın dediği gibi dolapta kaçak olsa soğutma olmazdı. Ya ana kart bozuk ya sıcaklık sensörü bozuk.

Forum istatistikleri

Konular
129,187
Kullanıcılar
451,548
Son üye
ali0916

Yeni konular

Geri