BU İŞLERDE EN ZORU İNSANLA UĞRAŞMAK

samsunluu

Üye
Arkadaşlar merhaba
ben bursada bir otomotiv yan sanayinde elektrik Bakım departmanında çalışıyorum
bizim önceden bakım müdürlüğü diye bir müdürlüğümüz vardı, şimdi ise bizi üretim müdürlüğüne bağladılar.......şimdi ne olmuş,bunda nevar diyeceksiniz
bir teknik eleman için işin enzoru burada başlıyor.........:d

önceki bakım müdürümüz elektrik mezunuydu çok fazla yetkin olmamasına karşın bir problemi kendisine izah ettiğimizde anlatabiliyoduk

şimdi ise müdürler üretim tabanlı olduğundan şartname oluştururken makina için plc markası belirttiğimizde bu makina plc olmadan olmazmı.....daha ucuza maal edemezmiyiz ......bana makina çalışsın yeter....gibi sözlerle muhatap oluyoruz.
üstüne üstün birde bu şahısları sistemdeki gereklilikler konusunda ikna etmek zorunda kalıyoruz.

Işi onların dediği gibi yaptırır veya yaparsanız daha sonrasında biz uğraşıyoruz.......
Bizim dediğimiz gibi yaptıralım diyoruz iki gün adamları ikna etmeye çelışıyoruz çünki adamların bizim işimizle ilgili alt yapıları yok,ve dahada kötüsü biz herşeyi biliriz havalarındalar..........
Kendi adıma allah bizede bizler gibi mesleğini icra etmeye çalışırken birde böyleleriyle uğraşmak zorunda kalanlarında yardımcısı olsun işimiz çok zor......arkadaşlar...:(:(:(

KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
maalesef çoğu yer bu durumda. İşi ehline değil daha az paraya bu işi yapan Yetkisiz kişilere veren zihniyeti burada hor görüp kınamak lazım.

Bu adamı bu göreve verenler sadece adama verilen maaş miktarına bakıyorlar ne yazıkki işle ilgili bilgi ve birikime bakan kalmadı artık varsada ben rastlamadım daha ....

yazık gercekden cok yazık bu gibi insanlar paşa oluyor bizim gibi insanlar ise kul oluyor...

aynı sorunla bizde karşılaştık arkdaşlar ne dedilerse yaptık sonunda bizim haklı olduğumuzu ve bu işlerin öle kolay olmadığını anladdılar ben bunu böyle istiyorum öyle yapacaksın diyenler ustam sen bilirsin hallet demeye başladı tabi bunu anlamaları 3 yıl demek ALLAH yardımcınız olsun işiniz zor

aynı sorunla bizde karşılaştık arkdaşlar ne dedilerse yaptık sonunda bizim haklı olduğumuzu ve bu işlerin öle kolay olmadığını anladdılar ben bunu böyle istiyorum öyle yapacaksın diyenler ustam sen bilirsin hallet demeye başladı tabi bunu anlamaları 3 yıl demek ALLAH yardımcınız olsun işiniz zor

Valla kardeş çalıştığımız firma küçükbir firma değilki adamların tecrübesi yok desem ne iştir anlamadım gitti
bizimkilerde anlarlar fakat korkarım ekibimde kimse kalmayacak,
gerçe sağolsunlar ekibimdeki arkadaşlar ben gitmeden gidecek insan değiller ,yani beni yüzüstü bırakmazlar ama yinede bıçak kemiğe dayanırsa yapacakları başka birşeyde yok
firmalar hep teknik eleman sıkıntısı içinde ama eline geçen teknik elemanıda memnun etmiyor
bune perhiz ne lahana turşusu

Kolay gelsin arkadaşım, Allah sabır versin...

Amin,
Hayatta teknik eleman olmanın nekadar zor bir iş olduğunu anlatsalar belki anlamazdım,yaşayınca farklı oluyo
Ama adamlar haklı biz teknik elemanlar olarak birleşemiyoruz,firmalarda bunu fırsat biliyor.
bu iş böyle oldukca biz daha çooook sıkıntı çekeriz...

Ben böyle konularda kendimce ufak bir çözüm oluşturdum.Çözümse böyle konuları hiç konuşmamayı terçih ediyorum.
Kimseye plc ya da kara düzenmi diye sormuyorum.Tamam işi hallederim diyib yine kafama göre konfigurasyon kurmayı yeğliyorum.
Eğer böyle durum olduğunda kara düzen dediklerinde hanği devirde yaşıyoruz sen evinde hala siyah beyaz televizyonmu seyrediyorsun
diyorum.

Ben böyle konularda kendimce ufak bir çözüm oluşturdum.Çözümse böyle konuları hiç konuşmamayı terçih ediyorum.
Kimseye plc ya da kara düzenmi diye sormuyorum.Tamam işi hallederim diyib yine kafama göre konfigurasyon kurmayı yeğliyorum.
Eğer böyle durum olduğunda kara düzen dediklerinde hanği devirde yaşıyoruz sen evinde hala siyah beyaz televizyonmu seyrediyorsun
diyorum.
mantıklı ....... .......

diyorum.

Bide bunu anlayacak insan olsa karşında daha iyi olacak ama o işten anlamayıpta herşeyi ben bilirim diyen biri bu laftan hiçbirşey anlamaz çünkü adamda anlayacak kapasite yok. Anlasa zaten senin yaptığın işin ne olduğunu anlar onu anlamayan da hiçbir laftan anlamaz.

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,887
Kullanıcılar
451,030
Son üye
artesmes

Yeni konular

Geri