Bu devrenin aresini nasıl çizerim acaba

azat_

Üye
okulda hocamız ekteki gibi bir dokunmatik dimmer devresi verdi değişik bir dere acaba bunun aresini nasıl çizerim ? devrede IC1B yazan eleman entegreymiş acaba onu baz alarak devreyi nasıl çizerim ??

Ekli dosyalar

• ödev.rar
    26.9 KB · Görüntüleme: 14
şemanın altında part list yazıyor oraya bak hangi kodlu malzemenin ne olduğu belli IC dediği entegre 4011 kapı entegresi 14 pinli diğer malzemeleride orda görebilirsin. Basit bir devre.. Kolay gelsin.

İşte size 4011 entegresinin iç yapısını gösteren şekil,
artık geri kalan kısmı kendiniz yapabilirsiniz.

4011-2.JPG

:( çizemedim hocam maalesef yardımcı olacak kimse yok mu acaba ??

:( çizemedim hocam maalesef yardımcı olacak kimse yok mu acaba ??

Ödev sizin, sizin yerinize bu ödevi kimse burada yapmaz,
siz yapmaya çalışırsınız, takıldığınız yeri, anlamadığınız yeri sorarsınız bizler yardımcı olmaya çalışırız.

Ayrıca neden devreyi önce ISIS ile çizip sonra ARES'e aktarmayı düşünmüyorsunuz?

ARES'te otomatik çizim özelliği de var, program sizin yerinize devreyi çizer,

bu işlemin nasıl yapıldığını henüz öğrenmediyseniz ben size kaynak vereyim.

Kaynak: www.youtube.com

evet bu ödevi sana kimse yapmaz.

ben şuanda bir bardak çayım bitmeden sana bu devrenin çizimini gönderebilecek kapasitedeyim ama malesef aslında iyilik yapayım derken belki istemeden geleceğini karartabilirim. Merak etme bu devreyi yapamadın diye bir daha hocanın sana sans vermiyeceğini zannetme.en fazla azar işitirsin ama herşeye hazır sahip olup okulu bitirdiğinde iş hayatı malesef seni azarlamaya devam edip maaş ödemeye devam etmiycektir kapının önüne koyacaktır. seni tanımam etmem ama öğrenci olduğundan ve yazı tarzındaki masumiyetten temiz kalpli biri olduğunu hissediyorum ve boyle bir kötülüğü kimseden burda bekleme.
senden ricam konuya odaklı araştırmaları çok iyi yap nette gezerken hazırını bulsan bile sakın aynısını kopyalama. neden olmuş nasıl olmuş neden bu bacaklar buraya bağlı neden bu direncin değeri böyle gibi soruları hep sormaya devam at. bir gün neden böyle saçmalamıştı bu mainloop dediğin günü hatırlayıp çok dua edebilirsin.

vay anasını be basit bir dereden mesele ta nerelere geldi. amma abarttınız olayı..

vay anasını be basit bir dereden mesele ta nerelere geldi. amma abarttınız olayı..

Abartmıyoruz, size yardım ediyoruz ama siz bunun bile farkında değilsiniz.

Eksik, yanlış ortaya bir şeyler koyun,

biz sağından solundan girip düzeltelim.:)

Forum istatistikleri

Konular
128,940
Kullanıcılar
451,120
Son üye
Ersin Alkan

Yeni konular

Geri