bu fiyatlar nasıl fiyatlar?

demiray teknik

Profesyonel Üye
2el araba portalında araba ilanlarına bakarken bir aracın arkasındaki reklam dikkatimi çekti
bu fiyatlarla iş yapıldığında acaba para kazanılırmı
bu fiyatlarla iş ne kadar sağlıklı yapılır
bu fiyatlar ile 1 sene garanti nasıl verilir
düşündüm düşündüm...
yanıt bulamadım...

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
adam vergı vermıyor sa calısan ıscısıne sıgorta yapmıyo sa bırde malzemeden calıyorsa yapılır tabıkı bu fıyatlara

oncelikle ii aksamlar neden yapilmasin iscide calistirsan bakirborunun fiati firlasada yapilir ancak nasil yapilir birkac gun once etlik ticaret merkezinde bakim yapiyordum yasini bayagi almis bir teyze geldi yanima áynen soyledikleri su oglum benim bir vestel klimamvar balkonda cok yer kapliyor servisi aradim 3 4 sefer gelecez diyor ancak birturlu gelmiyor sen duvara asarmisin . benim cevabim ben yapamam garantisi biter en iyisi merkezlerine sikayette bulunun .kendini usta zannedenler musteriye orda cok ses yapar burda rahatsiz eder su mesafede calismaz yok beton delmek yasak
sunu yapamam bunu yapamam bu sekilde en az gunde 8 adet montaj yapilir buda tanesi 50 tlden yapilir cok ii de kar birakir birde sifir klima ise icinden konsol 5 mt boru sigorta bandaj hatta bant cikiyorsa yada boyle bir firmada servisse daha ne ister arkadaslar herkeze tavsiyem siz boyle olmayin tanidigim birkac vrf ciiiii arkadas var onlardanda bahsedeyim .bizde 6 kisi 200 mt gidis gelis tesisati 20 ic uiteli montajlari haric 1 hafta suruyor.bence normal hatta cobuk bile bitiyor. bu bahsettigim arkadas ayni bu anlattigim tesisati 1 gecede tamamen bitiriyor simdi bu fiyatlar nasil verilir fazla dusunmeye gerekyok sanirim

herkes davasında haklı ekmek davası, servislerin işgüzarlığı vb.

...
sanırım mesajda bir fotoğraf var (fiyatların yazıldığı) o foto ne yazıkki şirket PC imde açılmadı (akşam evden bakacağım)... şimdi diyorsun konuyu öğrenemedin ne yorum yapıyorsun ... yorumlarım dikkat edersen konu üzerine değil ARSIZ ile olan atışmalarınıza oldu ... fikirlerimi hemen aktarmamı istiyorsan resimi bi şekilde gönder hemen yorum yapayım...

Mail göndermişsin teşekkür ederim . ama şirket güvenlik duvarı+explorer ayarları nedeniyle açamıyorum . akşam bakacağım ...resimin kendisini print screen yaparak mail atabilirsen o zaman olur.

ilgili resmi mailden göndermeye çalıştım açmadığın varsayarak buradan kısaca açıklayayaım
klima yerdeğişimi:80 tl
montaj :50 tl
Bakım :40 tl
iç dış temizlik 40 tl olarak arabasının arkasına ilan yapıştırmış....
merak ettiğim için bende burada bu konuyu açtım...
arsız nickli üye ile senin düşüncelerini bir önceki konuda tartışmıştık hatırlarsan....
orada ortaya çıkan sizlerin düşüncesi fikri ile benim düşüncelerim taban tabana zıt olmasına rağmen bir konu varki sizlere katılmamak elde değil herkes her işi yaparsa bu işi yapan bizle ne olacağız?
yanlız bir nokta varki bizlerin iş yapamaz duruma gelmesi acaba her işi yapanlarmı yoksa çeşitli nedenler ile evindeki cihazı kendi olanakları ile yapmaya kalkanlarmı?
bu konuda herkesin bir fikrini burada açacağını en azından bu fiyatlar doğrultusunda aramızda iş yapanların nedüşündüklerini öğrenmek sitedim açıkçası...
yoksa ortalığı bulandırmak meslektaşlarım ile atışmak değil kesinlikle derdim
sevgiler
hakan

Moderatör tarafında düzenlendi:
ilgili resmi mailden göndermeye çalıştım açmadığın varsayarak buradan kısaca açıklayayaım
klima yerdeğişimi:80 tl
montaj :50 tl
bakım :40 tl
iç dış temizlik 40 tl olarak arabasının arkasına ilan yapıştırmış....
merak ettiğim için bende burada bu konuyu açtım...
arsız nickli üye ile senin düşüncelerini bir önceki konuda tartışmıştık hatırlarsan....
orada ortaya çıkan sizlerin düşüncesi fikri ile benim düşüncelerim taban tabana zıt olmasına rağmen bir konu varki sizlere katılmamak elde değil herkes her işi yaparsa bu işi yapan bizle ne olacağız?
yanlız bir nokta varki bizlerin iş yapamaz duruma gelmesi acaba her işi yapanlarmı yoksa çeşitli nedenler ile evindeki cihazı kendi olanakları ile yapmaya kalkanlarmı?
bu konuda herkesin bir fikrini burada açacağını en azından bu fiyatlar doğrultusunda aramızda iş yapanların nedüşündüklerini öğrenmek istedim açıkçası...

Baştan beri konuşuyoruz ya BİLGİ ve EMEK ... istersen kendimi çok kısa özetleyeyim . Yaklaşık 16 yaşımdan beri 15 senedir merkezi sistem , Hassas kontrollü klima cihazları üzerine planlı periyodik bakım hizmeti konularında hizmet veren gerek teknik gerekse idari anlamda supervizör himeti veren bir insanım çeşitli bakım seminerleri ve yurtduışında çeşitli şantiyelerde bulundum (bu işin hikaye kısmı)... öyle sistemler öyle cihazlar ve öyle dip toplamlar gördümki tecrüblerim doğrultusunda bu tarz insanlardan uzak durdum duracağım.. Önce emek bilgi diyorum .. evet bir önceki konuda biraz zıt düştük sende kendi çapında haklıydın bende (diğer arkadaşın ne düşündüğü neyi savunduğu beni ilgilendirmez)..klimacının işini kliması yapsın , elektrikçinin işini elektrikçi düşüncesi ile konuyu uzattım istersen devam ettirebilirdim hani fikirlerime saygı duyulmadan siteden uzaklaştırıldım (tamam olabilir buna da saygı duyarım)... resim için yorumum ise bu şekilde ayakta kalmaya çalışan çok tanıdığım var .. sen bunlara sigara parası , günü kurtarma hevesi de geç..emin ol o kişi bahsi geçen bir önceki konudaki kişi ile eşleşiyor. O fiyatlara iş yapan kişi zaten ehil personel kesinlikle değildir. ordan burdan kulaktan dolma bilgilerle eline maddi değeri toplasan 200 tl bile olmayan bir çantayı toparlayarak hiç bir iddası olmadan iş yapan bir adamdır. Pek split işi yapmadım , düşünüyormuyum ?? Günün şartlarında düşünmüyorum ... ama az çok bir işin ne kadar maliyetle yapılacağı konusunda bilgim var.. Uzun lafın kısası resimi sadece fikirlerini belirtmek için eklemişssin güzelde yapmışssın .. bunları ekle ki hemfikir olan arkadaşlarımız küçük düşürerekten mesleğini savunsun ...

sevgili dostum mesajındaki son cümleye istinaden kimseyi küçük düşürmek gibi bir maksadım yoktur olamamıştır olamayacaktırda...
amma velakin küçük düşünerekten yazacacağın yerde düşürerekten yazdıysan sonuna kadar katılıyorum...
selamlar
dip not:sana ilk mailimde yazdığım (öğrenme konusunda) niyetim halen ciddidir bilmediğim klima iklimlendirme sistemleri çalışma sistemleri hakkında bilgi dağarcığımı genişletemek adına ilk istanbul seyahatimde seninle tanışmak isterim...

Maksadım kimseye birşeyleri kanıtlamak değildi yanlış anlaşılmadım umarım.... Mesleki anlamda herzaman herkes ile paylaşım içerisinde olmayıda herzaman isterim.. İstanbul'a yolun düştüğünde beklerim mail atman yeterli olacaktır.

Arkadaşlar bu adam pahalı bile yazmış adanada bu fiyatlardan daha ucuza yapan klimacı arkadaşlar var.

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,917
Kullanıcılar
451,082
Son üye
cccggg111

Yeni konular

Geri