bu işlemci nasıl

intel cpu e 8400 3,0 ghz 1333mhz 6mb core2duo ile Q6600 Quad core 2.46 ghz 1066 mhz işlemcilerden birini almayı düşünüyorum bu işlemcininin performansı nasıl özerllikle ikinci işlemci nasıl denenmiş bir işlemcimi bu iki işlemci arasındasdaki fiyat farkı 20dolar yardım ederseniz sevinirim

yukarıda bir link verdim ona bakarsan görebilirsin ama ingilizce çoğu bölümü ben overlok kurulmuş olarak gördüm çok iyi hız muhteşem ama ona görede anakart alman gerek ve söylediğin işlemci baya pahalı

peki buna göre bir anakart önerirmisin bana
Almayı düşündüğüm ana kart şu asus p5k-se p35 1333 fsb/ddr2 hyper x(nvd sli)cl4

hasan.tastan ' Alıntı:
peki buna göre bir anakart önerirmisin bana
Almayı düşündüğüm ana kart şu asus p5k-se p35 1333 fsb/ddr2 hyper x(nvd sli)cl4
Sn. hasan.tastan,

Yurtdışında bir internet sitesinde okumuştum ancak tam olarak hatırlayamadığım için adresini söyliyemiyeceğim, araştırırsanız bulacağınızdan eminim. Denildiğine göre "Ön Bellek" birbirine yakın çalışma frekanslarından daha önemliymiş. Yani E8400 3 Ghz 6 MB ön belleğe sahip, Q6600 2.46 Ghz 8 MB ön belleğe sahip. Haddime düşmez ancak ben sizin yerinizde olsam Q6600 alırdım.

Bir diğer nacizane düşüncem ise böyle işlemcilere P5K-SE gibi bir anakart kullanmamanızdır. "Ben ASUS almak istiyorum." diyorsanız, ASUS'un P5Q3 DELUXE Wıfı-Ap P45 ICH10R modelini tavsiye edebilirim. Benim bir arkadaşım şu an bu modeli kullanıyor, ve de yapmış olduğu testlerden-hangi testleri yaptığını bilmiyorum- memnun kaldığı sonuçları elde ettiğini söyledi. Aynı zamanda bu model DDR3 destekli.

Tabi yukarıdakiler bunlar benim düşüncelerimdir, herhangi bir deneme ve test yapmadım. Saygılarımı sunar, iyi çalışmalar dilerim..

Benim tavsiyem en son çıkan ürünü almamaktan yana artık. bi kaç kere sistem topladım ve her seferinde pişman oldum. teknoloji hızlı ilerliyor ve aldığın ürünün piyasa değeri 1 yıl içinde maliyetinin yarısı bile etmiyor.

Forum istatistikleri

Konular
129,167
Kullanıcılar
451,517
Son üye
sunucum

Yeni konular

Geri