Bu Klima İşe Yararmı

mustafa190

Üye
Selamun aleyküm.
Artık yaz geldi klimalar meşhur oldu bende dedim kendime bi klima yapayım.
İnternette gezerken bi klima yapım videosuna ulaştım acaba gerçekten olurmu olmazmı bilgilendirirmisiniz ve daha çok performans vermesi için önerilerinizi ve tavsiyelerinizi bekliyorum link aşağıda:

Video: Ev yapımı klima - Timsah.com

YORUMLARINIZI BEKLERİM.

Moderatör tarafında düzenlendi:
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Bence kesinlikle işe yarayan bi yöntem...

Kullanışlı ve yapımı kolay gibi gözüküyor..

Adımları mantıklı..

Esas prensip yakalanmış. Bence elinde çıkma malzeme olan herkes deneyebilir. İyi de sonuç verir.

Hiçbir işe yaramaz, boşuna zamanınızı ve malzemenizi harcamayın.

Aleykümselam.

Bence de bunun kendine hayrı olmaz. Hortumlu fırtına ile hortumsuz fırtına arasında fazla fark olmaz. Öyle yada böyle fırtına fırtınadır.

Biraz profesyonel olsun, garanti olsun. Sıkıştır gazı, gevşet gazı.

Son düzenleme:
Ya bulamadım başka lütfen yardım edin hiçmi elinizde klima planı yok :d

Ya bulamadım başka lütfen yardım edin hiçmi elinizde klima planı yok :d
Nasıl birşey yapmak istiyorsun? Deney amaçlı mı? Yoksa gerçekten kullanım amaçlı mı?
Kullanım amaçlı ise hiç uğraşma satın al derim, ucuz olsun dersen 2.el alabilirsin. Ama deney veya öğrenme amaçlı birşey yapmak istiyorsan yardımcı olmaya çalışırım. Bunun için düşünceni ve ayırabileceğin bütçeyi yazarsan, ona göre yardımcı olurum.

A.S.
Çok doğru bu şekilde ancak kendinizi kandırırsınız . Soğutma sistemlerinde kullanılan gazların püskürme ve buharlaşma sıcaklıkları min -25 C ile -43 C arasındadır. Gazların geri dönüş sıcaklıklarıda 0 C ile max C arasıdır.

bence buz dolu şişeler as daha ucuz olur

Profosyönel anlamda tabiyki işinize yaramaz. Ama arkadaşımızın başlangıcı için vede çıkma malzemeleri mevcut ise denenmesi gerekir vede makul bir biçimde işinizede yarar. Hemen git klima al hiç işine yaramaz gibi yaklaşımlara lütfen girmeyelim. Arkadaşımız eğer mümkünse başlangıcını yapsın sonra zaten klimanın profosyönel anlamda ne içerdiğini, gazların kaç derece olduğunu çok daha iyi kavrayıp öğrenecektir vede hayatına bir artı daha katacaktır...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha fazla bilgi edin…