bu plc den daha önce gören varmı:)

programı çözdüm arkadaşlar komut ekleyip çıkarabiliyoruz en azından dilinden anlıyoruz artık ama çok uğraştık!!!

merhaba,

benim hayatımda oldukça yer kaplayan dcs sistemdir automax. resimdeki rack ve automate remote I/O lar a çok aşinayım. yardım gerekirse doküman da yollayabilirim, ingilizce ancak

sn palevac yardım almak isterdım sizden ama konuya değinmeyeli epey zaman olmus:) ben programın içeriği ile ilgili epey yol aldım en azından programa bağlanıp motorların kazanclarını akımlarını görebiliyorum formda bu sistemden kullanan arkdaslardanda yardım bekliyorum

1974 yapımı olduğundan eminsiniz değil mi?
Adamlar o yıllarda neler yapmış.biz hâla yapamıyoruz :(

Bir diyot bile yapamıyoruz.( özel sektör olarak ve seri üretimde yapamıyoruz.) Ama olsun, bizim de, motorun arkasına, jeneratör bağlayıp, sınırsız enerji üretme projelerimiz var :)

sn mustafa işletme içindeki 1964 model yapımı makinaları görseniz hayretle bakarsınız ozamanlardaki teknolojiye göre adamlar gercekten cok güzel işler cıkarmıslar.makinalarımızda hersey standart dışı civatalarını bulmakta bile bazen sıkıntı cekıyoruz elektronik sistemlerınde değişiklikler yapılmıs bende elimden geldiği kadar değiştirmeye çalişiyorum 6-12-24-110-220-380-460 voltajların hepsi mevcut makinanın üstünde:) bu arada bi düzeltme yapmak istiyorum makinalar 1974 üzrindeki otomasyon sisteminde revizyon değişikliler yapılmıs

automax plc, IO modülleri Automate diye adlandırılıyor
Allen Bradley in buna benzer serisinin adı PLC5, programlama yazılımının adı SLC 5. halen de üretildiğini ve AB nin en pahalı sistemi diye biliyorum, ağır ortam şartı plc si diyebiliriz
[email protected] adresindeyim daha fazlası için

Sn Sedat Demir, mesajınızı görmedim iki senedir yoktum, artık çzömüşsünüzdür diye tahmin ediyorum ama bir sorunuz varsa yardımcı olabilirm, mailden daha cabuk dönebilirm
Saygılar

Istersen yardım edebılırım . Ben bu programı bılıyorum elımden geldıgı kadar yardımcı olmaya calısırım ********** buraya maıl atabılırısın

Moderatör tarafında düzenlendi:

Forum istatistikleri

Konular
129,026
Kullanıcılar
451,274
Son üye
serdar1313

Yeni konular

Geri