Buatların kullanımı ile alakalı ( priz ve anahtar )

Mrb. Bir Autocad projesi gördüm kamu projesi. Armatürler için Kattaki tali tablodan direk anahtara linye çekilmiş. Anahtardan lambalara sorti. Böylece kontrol anahtarda olmuş. Peki buat kullanılmıyor mu?

Benim sorum: aydınlatma sortisinin tanımı: buattan sonraki kısım için ama bu üstte anlattıgımda bir anahtardan 5 lambaya sorti gibi çizilmiş. Prizde sıkıntı yok. Tali tablodan linye buata gelmiş. Buattan 6 prize sorti gitmiş ama aydınlatma projeleri prizden farklı mı ?

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
kamu projesi ise acil aydınlatma olabilir o tali panoda ya ups den yada jenaratörden besleniyordur

Anahtar,kolon ya da , tünel beton gibi bir yerde montajlı olmasın?...
JPEG resim koyuver mesaja...

kolon,kirişler delinmez diye bişey vardı...

Mrb. Bir Autocad projesi gördüm kamu projesi. Armatürler için Kattaki tali tablodan direk anahtara linye çekilmiş. Anahtardan lambalara sorti. Böylece kontrol anahtarda olmuş. Peki buat kullanılmıyor mu?

Benim sorum: aydınlatma sortisinin tanımı: buattan sonraki kısım için ama bu üstte anlattıgımda bir anahtardan 5 lambaya sorti gibi çizilmiş. Prizde sıkıntı yok. Tali tablodan linye buata gelmiş. Buattan 6 prize sorti gitmiş ama aydınlatma projeleri prizden farklı mı ?
Aydınlatma linyesine en fazla 9 lamba bağlanabilir. Farklı bir yerden sorti çekilmemişse yani o 5 lamba haricinde lamba kullanılmamışsa anahtara kadar linye getirilip anahtar üzerinden sorti dağıtılmış olabilir. Eğer 5 lamba haricinde farklı yerlerde aynı linye üzerinden aydınlatma bağlanmışsa buattan sorti çekilmesi gereklidir. Yani özel priz linyelerinde(fırın vs) olduğu gibi buatsız bağlantı yapılabilir.

• Beğen
Tepkiler: huh
Aydınlatma linyesine en fazla 9 lamba bağlanabilir. Farklı bir yerden sorti çekilmemişse yani o 5 lamba haricinde lamba kullanılmamışsa anahtara kadar linye getirilip anahtar üzerinden sorti dağıtılmış olabilir. Eğer 5 lamba haricinde farklı yerlerde aynı linye üzerinden aydınlatma bağlanmışsa buattan sorti çekilmesi gereklidir. Yani özel priz linyelerinde(fırın vs) olduğu gibi buatsız bağlantı yapılabilir.

Tali panosundan direk komütatör anahtara linye gelmiş. Anahtardan da lambalara sorti gitmiş. Bu aşamada hiç buat kullanılmamış. Normalde buattan sonra sorti olurdu oyüzden kafama takıldıda?

paralel sorti. 1 anahtar 5 tane armatürü açmak için kullanılıyor. eğer paralel sorti ise lambadan lambaya paralel bağlama yapılır buat olabilir de olmayabilir de.

tesekkurler sanırım sizin dediğiniz gibi. Çünkü tali panodan anahtara linye çizilmiş. Anahtardan sonrada lambalara sorti olarak çizilmiş. Yüklediğim ekte: Tali Panodan direk lambaya linye ( mavi ) gelmiş ondan sonraki lambalara sorti ( yeşil ) gelmiş.
upload_2018-2-12_18-55-15.png

Moderatör tarafında düzenlendi:
Yani özel priz linyelerinde(fırın vs) olduğu gibi buatsız bağlantı yapılabilir.

Fırınların bağlı olduğu linyeye başka hiçbir cihaz -lamba dahil- bağlanamaz sonucunu çıkardım.

Doğrumuyum?

Özel priz linyesine başka neler giriyor?

Aşırı güçteki cihazlar, fırın, çam.-bul. makineleri, klima bu tanıma girer, hatta ütü dahi çalışırken başka yüksek güçlü cihaz (kettle dediğimiz çaydalıklar, ufo :)) aynı anda çalıştırılmamalı.

Son düzenleme:

Forum istatistikleri

Konular
129,190
Kullanıcılar
451,553
Son üye
baran.3230

Yeni konular

Geri