Butonlu kablosuz kontrol

Merhaba arkadaşlar, şöyle hazır bir sistem arıyorum; 20 adet numaralı butonum olacak ( 1 numaralı buton ,2 numaralı ...), 20 adet numaralanmış ledim olacak. 1. butona bastığımda 1. ledim yanacak, 2. butona bastığımda 2. ledim yanacak ve sistem böyle devam edecek. Yalnız kablosuz kontrol edilmesi gerekiyor. Her butonun dolayısıyla farklı alıcısı olması gerekiyor. Sistemin kablosuz olması gerekiyor. Önerilerinizi bekliyorum arkadaşlar. İyi çalışmalar.

google de RF kontrol diye aratırsan baya bbilgi ve şemalara ulaşırsın senın anlattıgın kontrollerı bu şekılde yapıyorlar rfc

Saol arkadaşım ama sistemi tekrar oku istersen, 20 adet olacak senin bahsettiğin şekilde frekans karmaşası oluyor. 3-4 adedi geçmemesi lazım.

tarafımdan silinmiştir

Ben kimseye fırça atmıyorum, hoşgörülü bir şekilde cvp yazdım, sizle münakaşaya girmeyeceğim. Ayrıca saol diye yazmışım zaten. Mesaj yazmak için illa bişeyler yazmaya çalışmayın.

ta1dr ' Alıntı:
robo
kendin ne yazdığını anladınmıki yardım edene fırça atıyorsun madem bu bilmiyorsun yardım edene teşkkür et bari

ücreti karşılığında danışmanlık hizmeti verebilirim (pic , vb,rf konularında)
Roboelektronik ' Alıntı:
Ben kimseye fırça atmıyorum, hoşgörülü bir şekilde cvp yazdım, sizle münakaşaya girmeyeceğim. Ayrıca saol diye yazmışım zaten. Mesaj yazmak için illa bişeyler yazmaya çalışmayın.

Arkadaşlar tartışmaya mahal vermeden kırıcı olmadan fikirlerinizi beyan ediniz.

Yorum Kurallarını Okuyunuz!

Moderatör tarafında düzenlendi:
hocam pıyasada kapı kontrol edebılmek ıcın rf ıle calısan 30 adet kulanılan urunler mevcut tam olarak ne yapmak ıstedıgınızden bahsedersenız yardımcı olmaya caısabılırım

Tam olarak sistem şöyle arkadaşım, 20 tane masamız var. Bir lokanta düşünelim. Her masaya 1 adet buton koymak istiyorum. Müşteri sipariş vereceği zaman butona basmalı ve başka bir yerde örneğin garsonların olduğu bir yerde o masaya bağlı bir led yanmalı. Masalar bazen yer değiştirildiğinden kablosuz olması gerekiyor. Yardımcı olursanız sevinirim. İyi çalışmalar. Hazır bir sistem de olabilir, eğer varsa.

roboelektronik gerçekten bahsettiğin sistem çok güzel ayrı ayrı rf yapıp her birisine filtre koyarsan sanırım birbirlerine karışmazlar yani frekansları kendin ayarlarsın nasıl sence olmaz mı?ve hepsini bir pic ile birleştirip daha ayrıntı bile koyabiliriz diye düşünüyorum bi düşün yine konuşalım

Arkadaşlar bence basit bir rf alıcı ve birden fazla aynı frekansta bilgi gönderebilen verici ile kodlu olarak bilgi gönderilirse sanırım istenilen amaca ulaşılmış olacak kodlar için ise, 10f serisi pic kullanılabilir

Forum istatistikleri

Konular
129,065
Kullanıcılar
451,347
Son üye
mrosleon

Yeni konular

Geri