ccs c de 4x3 klavyede tuşa özellik atama

baba23

Üye
hayırlı gunler dilerim tüm forum sakinlerimize benim ccs konusunda küçük bir problemim oluştu bunun için forumdan bana yardımcı olacak arkadaşlarımıza şimdiden çok teşşekür ediyorum...

SORUN:Elimde 4x 3 bir klavye mevcut. Ben bu klavye(keyped, tuştakımı) ile deşarıdan bir değer girilip onun kabulu için bir enter birde iptal butunu atamak istiyorum 4x3 luk tuştakımındaki dizilimden dolayı 123
456
789
*0#

* tuşunu iptal, # tuşunuda enter olarak ayarlamak istiyorum. klavyeden veri okuma yöntemim 74c922 adlı kod çözücü klavye entegresi da ucu ile rb0 kesmesi oluşturarak 4 bitlik veriyi sıkıntısız bir biçimde okuyorum sorun * ve # tuşlarına enter ve iptal özelliği kazandırmakta şimdiden yardımlarınız için teşekkür ederim.

arkadaş nasıl bir forum anlamadım gereksiz konular olunca elli kişi yazar böyle bir konuda kimse yazmıyor ya ona şaşıyorum admin sayın tyildizak umarım ilgilenir bizimle ...

Moderatör tarafında düzenlendi:
Sayın baba23, keypad encoder entegresinden aldığınız basılan tuş bilgisini, pic yazılımında istediğiniz şekilde değerlendirmek zaten elinizde. Encoder entegresi size basılmış olan tuşun pozisyon bilgisini veriyor, siz bu 4 bitlik sayıyı yazılımda kullanacağınız formata çevirirken, * ve # tuşlarına karşılık elde edilen sayıyı da istediğiniz fonksiyonları işletmek için yazacağınız alt programları devreye sokmakta kullanacaksınız.
Daha net öneriler için kullandığınız kodları eklemeniz gerekir.

Forum istatistikleri

Konular
128,999
Kullanıcılar
451,209
Son üye
itülüçırak

Yeni konular

Geri