CEZA YEDİK, YARDIMLARINIZI BEKLİYORUM

Panocudan projeyi istedim, trafodan sonra kompanzasyon panosuna , kompanzasyon panosundan sonra da adp dağıtım panosuna gidiyor , ayrıca kompanzasyon panosunun çıkışında da akım trafosu görünüyor. Bunun doğruluğundan emin olmak istiyorum.

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
o zaman yanlış biliyorsun arkadaşım kompanzasyon şalteri sadece kompanzasyon bölümünü besleyen şalter olmakla beraber altına bağlayacağın akım trafosu ile reaktif role algılama yapamaz dolayısı ile kontaktörlerini devreye almayacaktır.ana ğiriş şalterinin altın da olmalıdırki çekilen yüke göre rqr işlem yapmalıdır.egerki kompanzasyon şalterinin altında akım trafosu var ise(ki olmamalı) bunu ancak ampermetreler yardımı ile kompanzasyon üzerinden geçecek akımı(amper)okumak için kullanabilirsiniz.

noktası virgülü doğru. Arkadaşın problemide bu zaten.bunagöre işlem yaparsa problemi kalmaz.kolay gelsin

Panocudan projeyi istedim, trafodan sonra kompanzasyon panosuna , kompanzasyon panosundan sonra da adp dağıtım panosuna gidiyor , ayrıca kompanzasyon panosunun çıkışında da akım trafosu görünüyor. Bunun doğruluğundan emin olmak istiyorum.

anladığım kadarıyla komp. panon TR yanında güç panonda farklı yerde

Moderatör tarafında düzenlendi:

Projenin doğru olduğunu düşünmekle beraber net ve doyurucu teknik bilgiye ihtiyacım var

Moderatör tarafında düzenlendi:
Bazı kompanzasyon panolarında (çok ilginç) ampermetre koyduklarını görmüştüm, komp panosunun çektiği akımları görmek için sanırım. Sizin bu akım trafoıları da o amaçla konmuş olabilir. Ama röle bağlantısında onları kullanamazsınız. Değilse yaptığı düzeltmeyi göremez röleniz.

eger proje oyle ise yanlış demektir trafodan gelen kablolarınızı ilk AG dağıtım panosuna bu panodan da çıkış alıp(varsa komp şalteri oradan bu şalter komp panosunun içinde de olabilir )kompanzasyon panosunu beslemelisiniz sizin söylediklerinizden şu anlaşılıyor eger yanlış anlamadı isem AG PANO ile KOMP PANO farklı yerlerde bu yüzden bağlantınız ters diye düşünüyorum siz ilk trafodan komp.panoyu beslemişsiniz oradan ag panoyu beslemişsiniz bu da dolğal olarak kompanzasyon yüklerden önce olduğundan işlem yapmamasıdır yani= TRAFO+AG PANO+KOMP PANO.şeklinde olmalıdır.

arkadasım cezayı ilk defa yedıysenız yanı senelrdır ılk defa oluyorsa affı söz konusu aklınızda bulunsun

akım trafoları ana giriiş şalterinin oldugu yere baglanmalıdır.cekilen toplam yuku gormelidir ki ona gore kompanzen saglıklı calıssın...

Projenin doğru olduğunu düşünmekle beraber net ve doyurucu teknik bilgiye ihtiyacım var

Ölçümü O.G.'den olan bir tesiste kompanzasyon panosu mutlaka önde yada anapano mutlaka önde olmalıdır diye bir koşul yoktur. Her iki şekilde de kompanzasyon yapılabilir. Trafo çıkışındaki kablolar önce kompanzasyon panosu baralarına girip burdan da anapano baralarına geçiyorsa. Buradaki tek dezavantaj kompanzasyon panosunun bara kesitlerinin ana pano ile aynı yani yüksek seçilmesidir ekonomik olmadığından yapılması pek mantıklı değil ama dizayn çok önemli kompanzasyon panosundan ana panoya geçiş barasını (akım trafolarının bulunduğu kısmı) kalın tutup aynı baranın devamından kondansatörlerin bağlandığı bara kesitini düşürüyorsa ekonomik açıdan da sorun olmaz. Genelde İki panonun yanyana yada konuma göre sırtsırta olması tercih edilir.

kompanzasyonun akımtrafolarından once hıcbır elemanın olmaması gerekır
dagıtım panosunun şartelınden sonra baglanması gerekmektedır
aksı takdırde saglıklı kompanzasyon yapılamaz yanlusum varmı ??

Forum istatistikleri

Konular
129,177
Kullanıcılar
451,530
Son üye
grn zeki

Yeni konular

Geri