cj1g program upload sorunu

memoharici

Üye
cj1g plc ye bağlanıyorum programı upload ederken şu uyarıyı veriyor

the plc has memory error or um read protection do you wish to continue

evet diyorum programı upload edermiş gibi yapıyor ama upload etmiyor şifresini öğrendim fakat şifre sormuyor transfer from plc diyorum koruma altında diye uyarı veriyor şifreyi neden sormuyor?

Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
realese password dan şifreyi yazdım ve programı upload ettim fakat artık her bağlandığım da hiç şifre girmeden programı direk upload edbiliyorum yazılımı yeniden yüklemeden nasıl plc ye tekrardan password koruması koyabilirim eğer yazılımı plc ye yüklersem registerlerdeki değerler sıfırlanırsa hmi den bir çok ayar yapmak gerekecek birde programı çektim fakat örneğin buton açıklamaları vb. şeyler boş yani açıklamalar yazmıyor?

realese password dan şifreyi yazdım ve programı upload ettim fakat artık her bağlandığım da hiç şifre girmeden programı direk upload edbiliyorum yazılımı yeniden yüklemeden nasıl plc ye tekrardan password koruması koyabilirim eğer yazılımı plc ye yüklersem registerlerdeki değerler sıfırlanırsa hmi den bir çok ayar yapmak gerekecek birde programı çektim fakat örneğin buton açıklamaları vb. şeyler boş yani açıklamalar yazmıyor?

Program dosyasını kapatıktan sonra tekrar açıp bağlanmayı denediğinde paswordu tekrar girmeni isteyecektir.Yazılımı tekrar yüklemene gerek yok.Ayrıca yazılımı tekrar yüklemekle data memoriler değişmezler.Data memorileri plc den upload ederek save in project veya ayrı bir DM dosyası olarak kaydedersen istediğin zaman tekrar geri yükleyebilirsin.Plc den program upload ederken açılan penceredeki seçeneklerde settings ve commentleride işaretlersen programlayanın yazdığı açıklamakarıda görürsün.Fakat bazı modeller bu özellikleri desteklemiyor CPM1,CQM1...gibi

özelden ve buradan vermiş olduğunuz destek için sayın serkut43 çok teşekkürederim

Forum istatistikleri

Konular
129,465
Kullanıcılar
452,026
Son üye
bodos38

Yeni konular

Geri