CNC için kesici uçlar hakkında

Yüzeyde V varsa spindle tablaya dik değil demektir.

Mengenedeki yaptığım çentik/set var. Orayı kullanıyorum. Tabla yamuk bile olsa mengenenin o kısımlarını işlediğimden düzdür değil mi?

Fotoğrafta bile belli oluyor zaten. Tabanın ortası v gibi..

HTB1gB6SLFXXXXcyXpXXq6xXFXXXH.jpg

HTB1KKH5LFXXXXXpXXXXq6xXFXXX4.jpg

Mengenedeki yaptığım çentik/set var. Orayı kullanıyorum. Tabla yamuk bile olsa mengenenin o kısımlarını işlediğimden düzdür değil mi? Ucun fotoğrafını atacağım...

Tabla yamuksa mengenenin düzlüğünün hiç bir espirisi kalmaz ki. Gönyeli parçayı yamuk yere sıkıyosun yani.

Spindle de gönyeli olmayabilir.

Mengene derken normal mengene değil. Şurada zoom yapıp bakıldığında bir çentik var. Orayı makinada işledim. Daha sonrada kıpırdatmadım.

168fqbk.jpg

O freze de orta kısımdaki koniklik parçaya yansımaz ki. Freze dönerek kesim yapıyor. Vargel gibi ileri geri yaparak kazımıyor.

Son düzenleme:
Bauhaus'tan aldım. Teşekkürler. Bir tane de yedek çinden verdim 22mm'lik. 40mm tarama hayal oldu yani..

Bauhausta fiyatlar nasıl ?
Tecrübe etmeyle oluyor çoğu ,yoksa şartlar uymadığı için istenilen olmuyor.

35 TL'ye shank 8, çap 19 mm aldım. Made in Germany yazıyor ama arabaları gibi olabilir. Çinden aldıklarıma göre daha temiz duruyor. Belki daha geç körlenebilir.

Çin'den 22mm çap, shank 6mm 17 TL'ye aldım. 9 güne geliyor.

Bunun dışında çinden aldığım elmas uzun uçlar var. Gerçekten elmas mı bilemiyorum? Nasıl anlarım? ama uç çok iyi çıktı. Hiçte körlenmedi. Ama 2 tanesini hata yaparak kırdım.(birini gidip 0 lama yapmak için mill gibi kullanınca:) )

HTB1gRhuKXXXXXczaXXXq6xXFXXXO.jpg

Forum istatistikleri

Konular
128,832
Kullanıcılar
450,924
Son üye
ayhankarmn

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri