cnc makine boryagi tanki temizligi

Merakımdan soruyorum. Bu iş manyetik olmayan metallerde (alüminyum, pirinç gibi) nasıl oluyor?
Onlarda bor yağ kullanılmıyor..
Aluminyum için mazot...
Sarı için özel soğutma yağı buda özel filitreli haznelerle tplanmakta.. Özellikle sarı
Manyetiksiz olmaz[emoji6][emoji6][emoji16]

Sent from my LG-K430 using KontrolKalemi Forumu mobile app

Moderatör tarafında düzenlendi:
bal gibi olur
kullanacağın filtreyi filtre edeceğin parçaların boyutuna göre seçersin.
dediğim gibi filtre giriş çıkış basınç farkından filtrenin ömrünü ve hatta acil sıvı kesilmesin diye bypass bile yapabilirsin.

Zeki mürende bizi görecekmi[emoji14][emoji14]
Tabiki olur.. Önemli olan maliyet.. Filitresi kılı tüyü neyse.. Manyetik düzeneklerle bor yağında veya dışında özellikle metal talaşı almak için dünya güzel uygulamalar var hatta tr dede var maliyeti aslu da daha uygun...trde özellikle bu tip uygulamalar tutmuyo tutmama sebebi.. Atalar inancı.. Yani daha önce görmemiş ve kullanmamış olusu.. Diğeri sie o fiyat farkına değermi arabamızın modelini yükseltiriz mantığı var...

Sent from my LG-K430 using KontrolKalemi Forumu mobile app

Yağ satan bazı markalarda temizleme hizmetleri de mevcuttur. Belirli periyotlarda yada sizin isteğinizle gelip gereken temizliği yapıyorlar. Yağ firmaları ile iletişim kurman daha iyi olur abi
Tamam temizliyolar ancak onlardan fais fiyata yag almam sartiyla

Ben tornada aynen böyle yapacağım.

Karışık olabilir Suat Hocam, basınç transmitterine sıfır ayarının iyi yapılması lazım. Dizellerdeki filtre tıkanıklığı ölçen sistemler bu mantıkla çalışıyor yalnız onlardaki partiküller çok ufak oluğundan zamanla ciddi basınç farkı yaptırabilecek kadar tıkayabiliyor filtreyi. Sizin oluşturacağınız filtredeki partikül tel bulaşık süngerinden pek farklı olmayacaktır. Bunun için soğutma sıvısının akış hızı yüksek olacak ki basınç farkı yaptırıp tıkanıklığı belle edebilsin. Transmitterlerin ölçüm aralığı ve çözünürlüğüde çok önemli tabi.

Saygılar....

Esasen benim aklımda 2 aşamalı bir filtreleme yapmak var.

"2 aşamalı" derken kulağa çok havalı geliyordur ama gözümüzde büyütmeyelim: geri dönen sıvı 2 tane süzgeçten geçecek. Önceki geniş aralıklı çelik kumaş. Aralığı .5mm civarında olabilir. Diğer süzgecin aralığı çok daha küçük. Belki 50 mikron veya daha küçük. Bu süzgeçten kurtulan sıvı tekrar hazneye akacak.

Hatta belki şu filtreyi ikinci filtre olarak kullanabilirim. Bunu şu an siklonda kullanıyorum.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha fazla bilgi edin…