CNC Mekanik aksam

Drug1

Üye
s.a arkadaşlar son birkaç gündür bu site üzerinde yoğunlaştım bir adet cnc yapacağım eksen sayısı motor sayısı fazla olacak mekanik olarak bütün kısımları imal edebileceğim bir mekanik atelyem ve malzeme temin imkanım mevcut değerli arkadaşlarımdan cnc aksamlarının elektronik kısmı ile ilgili bilgi döküman veya malzeme üzerine yardım mekanik olarak bende ilgilenen arkadaşlara bu şekilde yardımlarda bulunabilirim ilgilenen arkadaşlar pm ile iletişime geçebilirler şimdiden teşekkür ederim....

Selam,
Mekanik kısmı ile ilgili çok çeşitli dokümantasyon web de mevcut.
Servo motor, CNC kontrolör konusunda yardıma ihtiyaç olursa benimle irtibata geçebilirsiniz.

thk marka ürünler burada
liner kızak ve vıdalı miller

akarrulman
02124363917

mekanik aksam bilindikten biraz farkli olacak oyle bir sistem dusunun ki motorun gucunu 20 kat fazla alicam ayrica hiz ve hassasiyettende hicbirsey kaybetmicem... diger konuda ise interface ve driverlarida kendim yapmak istiyorum sebebi ise konunun ozune vakıf olabilmek ve ilerleyen zamanlarda sadece cnc degilde diger mekanizmalarında otomasyon olarak imal edilebilmesi gereksinimindendir

Selamlar Drug1
Mekanik aksamı nasıl yapmayı planlamaktasın?
İnşa için hangi ekipman ve aletlerin mevcut.? ( merak ettim ilk konu başlığında inşa için imkanım var demişsin)
Ayrıca yapım ile ilgili görsel birşeyler forumda gösterecekmisin?

Kolay gelsin..

mekanik aksam bilindikten biraz farkli olacak oyle bir sistem dusunun ki motorun gucunu 20 kat fazla alicam ayrica hiz ve hassasiyettende hicbirsey kaybetmicem

Bir mekanizma ile bir motordan elde ettigin hiz degismezken gucunu 20 kat arttirabiliyorsan, muhtemelen tarihe gecersin

tasarım aşamasını tamamladım elbette projenin tamamlanması ile sizinle paylaşacağım mekanik atelyemizde jet torna 1 adet universal freze silindirik taşlama satıh taşlama ve diğer yardımcı malzemeler mevcut malzeme secimini de yaptım kızak mekanizmasını dairesel yapıcam olayın püf noktası motorlar ve hareket vidasında simdilik interface ve driver ı hazır almaya karar verdim cunku kendim yapmaya calışırsam projenin süresi bayağı bir artacak zamanımın tümünü buna ayıramıyorm buda ayrıca bir handikap ... tasarım aşamasında çeşitli mukavemet hesaplamalarını yaptım malzemeleri seçtim katı model ve imalat resimleri tamam inverterde simule edildi motorlar ve suruculer elime ulaşır ulaşmaz montajını gerçekleştirip birkaç video hazırlayacağım ve sizlerle paylaşacağım

Selamlar Drug1
driver ve motor hazır alıcam demissin ne marka ve nereden temin ediceksin? Ne kadara mal olacak?
Çizimleri ve mekaniği merak ettim mekaniği jpeg formatında siteye eklermisin?
Ayrıca 0zelden görüşebilirmiyiz
Kolay gelsin

tam olmamakla birlikte makinanın ana tablasının autocad renderlı kısmının resmini koyuyorum sadece tabla ve x eksenindeki hareket mekanizması ile ilgili

Çalışmanıızı yakından izliyorum geçtiğimiz gün msn de görüştüğümüzde baya faydalı bilgiler verdiniz çok teşekkürler... fakat netin kesilmesinden dolayı cevap yazamadım çok özür dilerim..

Forum istatistikleri

Konular
128,838
Kullanıcılar
450,934
Son üye
altandomx

Yeni konular

Geri