CNC merakı

vvkaymak

Uzman Üye
Merhaba Arkadaşlar.
Forumda CNC ile ilgili konular yorumlar ve yapılanları gördükten sonra heves ve merak etmemek elde değil.
Kendi çapımda 40 x 50 cm ufak bir CNC yapmak için hangi kontrol kart ve motor ile başlamalıyım en başında hüsrana uğramamak için adım adım siz tecrübeli arkadaşlara sormak istedim.
Kontrol kartı ve motor hangisi olmalı, nerden satın almalıyım.
Yardımcı olursanız sevinirim.

Merhaba öncelikle kimseye göre hareket etmeyin derim önerileri degerlendirip en iyisini ve size enuygunu seçmeniz gerek o kadar çok seçenek varki forumu biraz araştırmanızı tavsiye ederim eski konlarda oldukça fazla paylaşım yapıldı bu konularda. Ama tavsiye etmemi isterseniz tb6560 ve 2.2nmlik step motorlar ile başlayabilirsiniz tabiki tb6560'ı iyice araştırınız diger kontrol kartlarınıda . TB6560 ın en güzel yanı herhangi bir ek sürücüye ihtiyac duymaz motorları direk bu karta baglayabilirsiniz 3amper'e kadar olan motorları rahatlıkla sürebilir 1/16 micro step destegi veriyor .

Rica ederim ne demek merak ettiginiz seyleri cekinmeden sorabilirsin biliyorsam yardimci olurum bilmiyorsam kaynak gosterebiliriz sonucta buasi yardimlasma forumu :)

Forum istatistikleri

Konular
129,104
Kullanıcılar
451,424
Son üye
erknglryz55

Yeni konular

Geri