cnc modernizasyonu

shugogo

Üye
Elimizde zayer marka 80 model 3 eksenli cnc tezgahı var.sık sık arıza verdiği için değiştirmek istiyorum. Mevcutta Siemens ürünler kullanılmış. Bunu yeni sistemler ile modernizasyon yapmak istiyorum. Hangi marka ürünler ile yapmalıyım. Nasıl yapabilirim. Teşekkürler

Model belirtmediğiniz için özelliklerini bilmiyorum. Raylar vs sağlamsa, eksenlerde boşluk, oynama yoksa sadece elektroniklerini yenileyebilirsiniz.

model : zayer 3500 bf
yeni sistemlerden hangilerini kullanmalıyım.
mesela servo motorlar, sürücüler, operatör paneli hangi marka model kullanmalıyım.

Eğer makine buysa hiç bir fikrim yok malesef.
ayer-3500-bf-x-3550-y-1016-z-1016-mm-cnc-10609_1_l.jpg

Tum eksen kontrol sistemlerin ile olabilir siemens fanus fagor hust veya mach3.. onemli olan kurguyu yapmak ( kafada cozmek) gerekli.. bence zor degil. Yapilir. Uzrrinde gerekli olan cikislarin ve girislerin ne oldugunu kontrol etmek gerekli.. sonra hangisi uygun ve ne olmali derseniz burda sizin onceliginiz ne bunu belirlemek lazim. Maliyetmi bakim mi kullanim kolayligimi.. eger fanuc kullanacaksaniz fanuc servo motorlarinda fanuc olmasini istiyor gibi... bir cok kosul ve etken var baslangic sizin makinenizde nekadar foris cikis var gibi bilgileei toplamak gerekli...

Forum istatistikleri

Konular
129,461
Kullanıcılar
452,018
Son üye
umutkaymak

Yeni konular

Geri