Cnc router en fazla kaç saat çalışır

hoppdedik

Üye
Merhaba
Dün kabartma taş desen kesmek için makinayı başlattım şimdi 15 saattir kesim yapıyor toplamda 45 saat kesim yapacak motor sürücülerine birşey olurmu makina sizce çalışmaya devam edermi (MOTORLAR 4.5NM , M542 STEP SÜRÜCÜ , KONTROL KARTI arduino uno )

Pano soğutması iyiyse yani m542 ler falan iyi soğutuluyorsa spindle iyi soğutuluyorsa sıkıntı olmaz. 145 saatte çalışır

Panoda ki soğutma sistemin sürekli elektronik elemanları serin tutuyorsa birşey olmaz

Motor akım-amper ayarları nizami yapıldıysa, kablo vs. malzemeler uygun değerlerde kullanılmışsa, yağı-suyu yerinde havalandırması yeterliyse, bişey olmaz.

ne güzel 45 saat aralıksız kesim yapıyor.. peki adım kaçırma var mı? benim mdf şaseli cnc'im 45 dakika sonra adım kaçırıyor .d daha çözemedim sıkıntısını sıcaktan heralde.

ne güzel 45 saat aralıksız kesim yapıyor.. peki adım kaçırma var mı? benim mdf şaseli cnc'im 45 dakika sonra adım kaçırıyor .d daha çözemedim sıkıntısını sıcaktan heralde.

Benzer bir olay benimde başıma geldi 45 dk lık programda (10x20 mm lik cep boşaltma) işlem sonunda merkezde kayma vardı. Sanırım sıcaktan dedim. Bu zamana kadar hiç olmamıştı. Ve ilk defa bu kadar çok ısındı sürücüler

Sent from my GT-N7100 using KontrolKalemi.Com Mobil mobile app

Benzer bir olay benimde başıma geldi 45 dk lık programda (10x20 mm lik cep boşaltma) işlem sonunda merkezde kayma vardı. Sanırım sıcaktan dedim. Bu zamana kadar hiç olmamıştı. Ve ilk defa bu kadar çok ısındı sürücüler

Sent from my GT-N7100 using KontrolKalemi.Com Mobil mobile app
Fan verelim ısınıyorsa:rolleyes:

Forum istatistikleri

Konular
128,983
Kullanıcılar
451,183
Son üye
ridvanaltn1

Yeni konular

Geri