CNC torna projesi

[emoji23] çin malı oluşu etkili ölçülerde. Bende çok garipsemiştim ama alışıyo insan zamanla [emoji23]

abiler
ölçüler standart hepsi için aynı

çiziminizi, tasarımınızı modellerin teknik broşürüne göre yaparsanız sorun olmaz
şahin deki satılan çin ile thk markaları aynı ölçülere sahip. diğerleri de aynıdır diye düşünüyorum
SHNxxA.jpg

hmm. Benim router'daki 15'lik rayları 15mm ölçünce 30'luklar da herhalde 30mm'dir diye düşünmüştüm. Standardı böyleymiş demek.

Bu arada ilk mesaja 2 tane çizim ekledim.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Bendekiler tam 29.8 ina olması lazım

Hayırlı ugurlu olsun..

Moderatör tarafında düzenlendi:
İlk mesaja bir kaç render ekledim.

30'luk ray-araba seçimim biraz gereksiz olmuş. 20'lik bile yetermiş ama neyse. Göz çıkarmaz. Belki Z ekseninin ray-arabalarını 20'lik veya 25'lik alırım.

Vidayı öyle değilde orta boşluğa koysan daha iyi olmaz mı abi ? Hem bi daha parça koymaya uğraşmazsın hemde vida arabayı ortadan tutarak taşır.

Orta kısım olmaz. Oraya talaş ve soğutma sıvısı dökülecek. Tornanın altına talaş tablası ve soğutma sıvısı için bir de filtre yapacağım.

Suat bey size yazarken dikkatli yazmaya çalışıyorum.. Bilginize..

Gövdenizin seklini gördüm düz banko... Düz bankoyu 30 veya 45 derece eğimi olan bir şase yapıp buna bağlamayı düşündünüz mü bu şekilde hem talaşı toplama hemde soğutma suyunu toplamak kolay olur..ayrıca kızak koruma uygulamasıda yaparsanız.. Cok işinize yarayacaktır..hemde bir çok cnc tornası uygulaması gibi olur..

Forum istatistikleri

Konular
129,035
Kullanıcılar
451,293
Son üye
EagleClaw

Yeni konular

Geri