CNC yapıyorum (Fotoğraflı)

asenyurt

Profesyonel Üye
Öncelikle merhabalar,
İşimi görsün, çok büyük olmasın, küçük parçalar kesebileyim.. diye küçük bir cnc yapmaya başladım..

Elektronik olarak elimde 3 tane markası belli olmayan 50x50mm ebatında kare step motor var. 3.84v 0.8a sanırım.

kart olarak PanterA kartını aldım bilenleriniz var.

güç kaynağı daha yok o yüzden kartı ve motorları deneyemdim.

cnc yi de mdf den yapmaya karar verdim.

tebrikler .rulmanlar kaçlık acaba rulman ve prfilin fiyatı nedir

arkadaşlar en ucuz şekliyle yapabileceğimin en iyisini yapmaya çalışıyorum. rulmanlar 608z modeli iç çapı 8mm dir m8 civata ve somun rahatlıkla oluyr. rulmanın tanesi 1.5 tl

köşebent profil ile 20mmx20mm 6 metre uzunlukta sanayiden parçacıdan aldım. 6 metresi 7 lira.

köşebent profili mdfye nasıl monte edeceksin biraz anlatırmısın

köşebent 90 derece olduğu için mdf nin uçlarını 45 derece ile alıyorum her iki ucunuda böylelikle 90 derecelik yapmış oluyorum köşebent de tık diye oturuyo. birazdan yeni fotoları eklerim daha anlaşılır şekilde fotolar var.

yani boştamı duracak vidalama veya yapıştırma yapmıyormusun

yapıcam tabikide. aslında bu mobilyacıların kullandığı spreyli bi yapıştırıcı var hızlı bişey onunla deneme yaptım güzel tutuyo vidalama yaparsam olmaz. çünkü rulman üstünden geçmemeli vidanın.

ewet deniz tutkalını deneyebilirsin geç donor ama tuttumu bırakmaz.birde rulmanlı profillerini mdf ye kanal açarak yerleştirki kımıldamasın ben bi yerde oyle gormuştum

kanal açarsam kımıldar çünkü elimdeki döner testere 2mm lik. profil de 2mm değil daha ince o yüzden kanalda olmıcak gibi geldi bana bende yanlardan vidaladım taş gibi oldu yeterki düzgün yerine oturtursak sıkıntı olmaz. şimdi alt mdf sini kesicem enini ölçüp. daha sonra üst sağ sol eksen için mdf kesip alt tablayı bitirmiş olucam bu gün kısmetse.

Forum istatistikleri

Konular
128,959
Kullanıcılar
451,153
Son üye
akifsoysal9

Yeni konular

Geri