cnc ye lazer mödül

lazer ne olursa olsun gümrükten geçmez. ithalatı yasaklı ürünler arasındadır.
ülke içindeki çözümlere yönelin derim.

bende almayı düşünüyordum fakat 70w co2 tüp lazer aldım.
bu arada yeni lazer kazıma ve kesme makinesi yapıyorum.
ana malzemeleri aldım. sadece mekanik parçalar kaldı

Gazetede, yurt dışından tek seferde gümrüksüz getirilebilecek paketin maksimum değerinin 75€'dan 30€'ya düşürüldüğüne dair bir haber vardı!

Aynen gümrük fiyatı da düştü. Gümrüklüde ise adrese TC no yazma ve ürün tür kodunu yazmak gerekiyor katalogdan 100 dolar üstü ise..

artık herşey 30 euro üstü vergiye tabi..
yasa geçmiş ama daha yürürlüğe girmedi.

yılbaşındaki kalabalıktan sonra devreye girer artık aldınız aldınız..

iyice suyunu çıkardılar 75eruo'yu 150 eruo yapmaları gerekirken düşürmek çok yanlış:
http://www.ebay.com/itm/Water-Cooling-40W-Sealed-Laser-Tube-for-CO2-Laser-Engraver-/191611707459
$105.00 bu
s-l1600.jpg

http://www.lazerci.com/vera-t70-lazer-tup-25w-40w
FİYAT
:
395,00 USD + KDV
KDV DAHİL
:
466,10 USD...
kim alır bunu?

tr deki firmaları iyi araştırmak lazım
yurt dışı ile arasında çok fazla uçurumlar var
kim alır bunu derken fiyatından dolayı mı yoksa malzemeyi alıp kim kullanır mı demek istediniz ?

ben 70w tüp ve power supply ı 585 dolara aldım.

ayrıca tüp denilen şey cam. çinden bu tür şeyler gelmez. gelse bile kırılır gider yazık alana da satanada..

tr deki firmaları iyi araştırmak lazım
yurt dışı ile arasında çok fazla uçurumlar var
kim alır bunu derken fiyatından dolayı mı yoksa malzemeyi alıp kim kullanır mı demek istediniz ?

ben 70w tüp ve power supply ı 585 dolara aldım.

ayrıca tüp denilen şey cam. çinden bu tür şeyler gelmez. gelse bile kırılır gider yazık alana da satanada..
fiyatından dolayı çoğu üretici sinekten yağ çıkartçak durumda oluyor...

Bizim CNC'lerden daha hızlı değil
mach3 le kullanımı kastediyorsanız biraz sıkıntılı ama çözüm yolları var tabi. olayı şöyle kabaca anlatmak gerekirse lazeri spindle yerine kullanırken bir takım zorluklar oluyor. m3 komutuyla lazeri açınca çizimin başlayacağı ilk kısma gelip lazeri açıyor ama az bir beklemeden sonra işe devam ediyor. bunun sebebi sanırım spindle in işe başlamadan önce biraz devir almasın bekliyor onun için lazerdede bu bekleme süresi oluyor. böyle olunca ilk başlama noktaları hep daha yanık oluyor. bu sadece aç kapa yapması durumunda birde raster olayı var tabi farklı tonlarda tarama yapmak için pwm kullanarak lazerin gücünü s0 ile s255 arası, tarayacağınız resme göre değiştiriyor. bu durumda her güç değişiminde az önceki söylediğim bekleme olayı gerçekleşiyor buda daha uzun bekleme süresi demek. örnek olarak aynı g ckode lazeri 3dprintere bağlayarak 2.5dk da işlemişken mach3 ile 29 dk da işledim. bunların bir takım çözümleri var tabi
mesela m3 ve m5 komutları yerine m11p1 ve m10p1 komutları kullanmak ama benim kartım usb olduğu için eklentinin desteklemsi gerekiyor oda şuan için olumsuz. ama ltp kartlarda bu mümkün olabiliyor. gerekli ayarları yaptıktan sonra sadece gcode ta m3 ve m5 i yukardaki kodlarla değiştirmek gerekiyor yada nette bu kodlara uygun postlar mevcut. ikinci olarak lazeri spindle çıkışın değilde z ekseni veya 4. eksen varsa kartta a eksenine bağlamak bu durumda sadece aç kapa yapılabilir farklı tonlar oluşturmak için geçiş hızını değiştirmek lazım bunun için optimum ayarları bulmak çok uğraştırıcı olsa gerek. ama m3 ve m5 komutuna göre çok daha hızlı m3 te açıp bekleyip işe devam ederken a ekseninde açıp işe devam etmişti benim denememde. ben 4. eksene bağlamıştım a1 ile lazer açık a0 lazer kapalı. bunun içinde post oluşturmak gerekli tabi kullandığınız program için veya nette yine mevcut postlar var ufak değişiklikler yapılabilir.
mach3 için tomtom diye bir eklenti var raster için gayet güzel işler çıkartıyor.

Siz şu yöntemi diyorsunuz
https://jtechphotonics.com/?page_id=1436

Bu değil benim demek istediğim.

Hayır aynı sürücüler ve başka yazılımla bizim cnc'yi kullanmaktan bahsediyorum. Yani g-code ile değil. Bizim kart gbrl vs çalışacak. Bizim breakoutboard'lar ile çalışacak böyle bir lazer işleme yazılımı yok mu?

Veya

CNC şase+motorlar+m542'lere ek olarak istediğimiz zaman bağlayabileceğimiz bir lazer kontrol breakoutboardu. Yani BB'ye 16 tane kablo filan bağlı. Bunu bir toplu switch sistemi ile yeni ekleyeceğimiz bir Lazer breakoutboard'una bağlasak çalışmaz mı? dolayısıyla yazılımda mach3 olmaz. Ayrıca şase vs zorunluluğumuz olmaz.

Dolayısıyla aşağıdaki şu arduino vs kontrol kartı(sürücleri değil), m542'lere bağlanabiliyor mu?
https://tr.aliexpress.com/item/Free...2720273815.html?spm=2114.49010808.4.11.4EtB2Z
@asenyurt bilir. Bir ara baya bir uğraşmıştı.

Son düzenleme: