Daire pano yerleşimi hk

Eyüp5634

Üye
Merhaba,
Elimdeki bir proje hk yorumlarınızı almak istiyorum.
Projede daire içine konulacak panoların konulacağı duvar derinliği 13.5 cm, çift taraflı sıva ile beraber 17,5 cm olmakta.
Panonun derinliği 20 cm görünmekte. Bu şekilde bir yerleşim yapılabilir mi ? Yönetmelik, standart vs gibi herhangi bir durumda sıkıntı yaşayabilme ihtimalimiz var mı ? Bu konuyu açıklayan herhangi bir kaynak var mıdır ?
Desteklerinizi rica ederim.

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Maalesef yönetmelik hakkında bir bilgim yok. Ama aynı sıkıntıyi bende yaşadım sıva altı kutu yerleştirmek için ytong kestim arkası patlamasın diye uğraştım. Kendi oturduğum bina da ana sayaç panosu duvarın arkasına taşmış şekilde zamanında onaylanmış şimdi ne olur bilemicem

Maalesef yönetmelik hakkında bir bilgim yok. Ama aynı sıkıntıyi bende yaşadım sıva altı kutu yerleştirmek için ytong kestim arkası patlamasın diye uğraştım. Kendi oturduğum bina da ana sayaç panosu duvarın arkasına taşmış şekilde zamanında onaylanmış şimdi ne olur bilemicem
Yönetmelikte maalesef konuya bir açıklık getirilmemiş. Elzem bir konu olduğu aşikar. 20lik duvara 18 derinliğe sahip bir pano yerleştirmeye çalıştığın zaman pratikte o duvar kalmıyor zaten, pano duvar olarak kullanılmış oluyor, statik açıdan ayrı bir sıkıntı.

Merhaba,
Elimdeki bir proje hk yorumlarınızı almak istiyorum.
Projede daire içine konulacak panoların konulacağı duvar derinliği 13.5 cm, çift taraflı sıva ile beraber 17,5 cm olmakta.
Panonun derinliği 20 cm görünmekte. Bu şekilde bir yerleşim yapılabilir mi ? Yönetmelik, standart vs gibi herhangi bir durumda sıkıntı yaşayabilme ihtimalimiz var mı ? Bu konuyu açıklayan herhangi bir kaynak var mıdır ?
Desteklerinizi rica ederim.
Sac pano mu, plastik sigorta kutusu mu?

Sac pano, 1,5 mm kalınlığında sac, pano yaklaşık 80 cm yüksekliğinde (h)
Pano odası olduğunu varsayıyorum; Proje sorumlusu ilgili duvarda kullanılan malzemeyi örneğin ytong yerine asmolen ile degistirebilir veya pano duvarda yeterince öne çekilip etrafı duvar malzemesi ile örülüp sıvanabilir. Projenin elektrik sorumlusunun dağıtım şirketinden gorüş almasinda yarar var.

Merhaba yönetmeliği hakkında bir bilgim yok ama Benzer bir iş yapmıştım belki yardımcı olur. villa elektrik tesisiatı yapmıştım. Perde beton üstüne ytong örülmüştü pano biraz dışarı çıkıyordu ne den böyle birşey yapıldığını sorduğumda mobilyaya uygun dış bir kapak yapacağız ondan denmişti.

Forum istatistikleri

Konular
128,700
Kullanıcılar
450,723
Son üye
xzapotax

Yeni konular

Geri