Dalgıç pompa eğimli arazide su koçuna sebep oluyor

byzoom

Üye
Merhaba,

9 MT lik keson bir kuyudan 1.5hp güce sahip çıkış çapı 1 1/4 olan 40lik boru ile çekmiş olduğum suyu 50mt tatlı inişi (yokuş aşağı) olan noktaya taşıyorum. Buradan da 300lt lik genleşme tankına giriyorum. Pompa güç kestiğinde su ivmeleniyor ve git gele sebep oluyor. Monometrem sapıtıyor.

Daha önce genleşme tankım kuyu yanında idi ki zaten bu şekilde öneriliyor ve bir sorun yoktu bu şekilde 1 yıldır kullanıyordum ama tankın yağmurdan güneşten bozulmasını istemediğim için bahsettiğim yere taşımak istedim.

Genleşme tankına girmeden suyu akıttıgimda kısa bir süre aşırı su geliyor sonra akış normale dönüyor. Muhtemelen sorun ivmelenmesi.

Sorunu nasıl çözebiliriz acaba?

Son düzenleme:
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Merhaba,

9 MT lik keson bir kuyudan 1.5hp güce sahip çıkış çapı 1 1/4 olan 40lik boru ile çekmiş olduğum suyu 50mt tatlı inişi (yokuş aşağı) olan noktaya taşıyorum. Buradan da 300lt lik genleşme tankına giriyorum. Pompa güç kestiğinde su ivmeleniyor ve git gele sebep oluyor. Monometrem sapıtıyor.

Daha önce genleşme tankım kuyu yanında idi ki zaten bu şekilde öneriliyor ve bir sorun yoktu bu şekilde 1 yıldır kullanıyordum ama tankın yağmurdan güneşten bozulmasını istemediğim için bahsettiğim yere taşımak istedim.

Genleşme tankına girmeden suyu akıttıgimda kısa bir süre aşırı su geliyor sonra akış normale dönüyor. Muhtemelen sorun ivmelenmesi.

Merhaba,

Sorunu nasıl çözebiliriz acaba?
Mrb oncelikle aşagidaki genlesme tankına girmeden hemen önce 1 adet basınç regülatörü kullanırsanız sorun yaşamazsınız gibi görünüyor ama gelen suyun basınç degerleride önemli ve basınca göre secilecek bir basinc regülatörü ile tabiki. Kolay gelsin

Forum istatistikleri

Konular
128,869
Kullanıcılar
450,988
Son üye
mikatoarido

Yeni konular

Geri