Dalgıç pompa kesintili Çalışıyor

KaptanTuna

Üye
Herkese merhaba
15 gün önce açtığımız sondaj 70 metrede ve 2HP dalgıç pompa 65 metrede.

Sondaj sonrası kompresör yapıldı ve boru çevresine süzgeç görevi görmesi amacıyla mıcır döküldü.
Çıkış vanasını yarım açtığımızda 25 dakika sonra pompalanan su basıncı epey düşerek su kesilmeden devam ediyor. Her bir dakikalık aralarla su basıncı 10 sn yükselerek tekrar azalıyor. Bu süre 7 saat deneme sonrasında kesilmeden devam etti.
Daha sonraki denemelerde, 25 dakikalık yüksek basınç sonrası pompayı stop edip, 1 saatlik bekleme sonrası yine 25 dakikalık yüksek basınçlı su alıyorum.
Konuyla ilgili desteğe ihtiyacım var.
Teşekkürler

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Panoda, su sevıye kontrol rölesi olsaydı, su sevıyesı düşdüğünde pompa duracakdı. Kurak mevsımdeyız, Dınamik su seviyesi gün geçdikçe düşüyor..Sondajcının bildirdiği kuyu verimi ile koydugunuz pompanın verimi farklı olmalı.
Yapılacak işlem, denemelerle bulunacak şekılde, borudaki su çıkış vanasını kısarak, devamlı çalıcak su mıktarını yakalamak.
Veya, daha düşük kapasitede pompa almak.
Birde, pompayı, 2-3 metre daha ındırmak ama sondajcı buna sıcak bakmıyacaktır. Dipde biriken kum, mil vs çekecek ve tıkanma olacaktır. Sondaj derinliğini daha indirmek gerekebilir.

Son düzenleme:
Slm arkadaslar foruma yeni uye oldum cok guzel teknik bilgi iceriyor. Benim sondaj 72 metre. Dalgic 57metredeydi ben 6 metre boru attim. 63 m oldu. Boru atma sebebim su 20 saniye cok guzel basincli akiyor 20 saniye kesiliyordu. Ben boru 6m ilave edince 40 saniye akip 40 saniye kesiliyor. Cozum nedir sebep nedir. 6 metre daha atip 69 metreye ineyimmi zaten 2 metre civari bi mesafe kaliyor artik. Cozum nedir neden boyle olur bu

Slm arkadaslar foruma yeni uye oldum cok guzel teknik bilgi iceriyor. Benim sondaj 72 metre. Dalgic 57metredeydi ben 6 metre boru attim. 63 m oldu. Boru atma sebebim su 20 saniye cok guzel basincli akiyor 20 saniye kesiliyordu. Ben boru 6m ilave edince 40 saniye akip 40 saniye kesiliyor. Cozum nedir sebep nedir. 6 metre daha atip 69 metreye ineyimmi zaten 2 metre civari bi mesafe kaliyor artik. Cozum nedir neden boyle olur bu
güzel insan, düz mantık senin dalgıç kuyunun suyunu yeniyor. bypass sistemi kurabilirsin, suyun böylece devamlı akar. bak eksik bilgi sende de var pompa gücü? (watt +m3 filan)

Slm. Pompa 3hp 2 inc impo sk 408 14 kademe
Ayrica yendigini dusunursek neden 20 saniye kesik duruyor. Tamam su gelmedigini dusunelim kasiklarin altina inince alamaz fakat kisa surede tekrar su seviyesu artinca az az yarimda olsa akmasi gerekmezmi. Su bir anda dalgali sekildemi geliyor yer altindan. Ya da su verip belli seviye altina dusunce kendini korumaya alsa tekar korumadan cikana kadar su yukselmistir derim lakjn oyle bi sistemimde yok. Pompa su vermrse dahi calisiyor

Slm. Pompa 3hp 2 inc impo sk 408 14 kademe
Ayrica yendigini dusunursek neden 20 saniye kesik duruyor. Tamam su gelmedigini dusunelim kasiklarin altina inince alamaz fakat kisa surede tekrar su seviyesu artinca az az yarimda olsa akmasi gerekmezmi. Su bir anda dalgali sekildemi geliyor yer altindan. Ya da su verip belli seviye altina dusunce kendini korumaya alsa tekar korumadan cikana kadar su yukselmistir derim lakjn oyle bi sistemimde yok. Pompa su vermrse dahi calisiyor
güzel insan, kuyunun suyu yeterli değil, pompa çekiyor ama yeterli olmadığı için basamıyor, seviye /kot ne dersen de. yenmeye çalışıyor, pompanın çekme gücünü kısamayacağına göre bypass yap.

Forum istatistikleri

Konular
129,276
Kullanıcılar
451,698
Son üye
frht.26

Yeni konular

Geri