DB Üzerinden Data İşleme

1000lik bir array oluşturp for döngüsüyle her saykılda ya da belirlediğin bir sürede enkoder değerini hep en üst kaydedip diğerlerini aşağı doğru kaydırabilirsin. yapacağın buton ile istedğinazaman çağırırsın.
Bir örnek yapma şansınız varmı hocam ben daha henüz başlamadım önümde yapmam gereken projem var o bittikten sonra bakacam artık

Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
hocam ben bir adım attım , tedaviyi söyledim gerisini sizin cözmeniz gerekiyor :)
Sonuç olarak bu aldığımız verileri bir blockta işlememiz gerekiyor bu işlem nasıl yapılacak aslında benim bir düşüncem var ama henüz baslayamadım ve olacağı dusuncesındeyım[emoji12] [emoji12] [emoji12]

illaki blok olması gerekmiyor . kalıcı(retentive) seçili olarak :
myStep : ARRAY [1..1000] OF INT;
oluşturabilirsiniz.
myStep adındaki veriniz 1000 adettir.
atıyorum enkoder saymaya başladı ve değeri 10 oldu.
sizin myStep[1] değerine 10 yazdırmanız lazım
1 sn sonra enkoder değeri -30 oldu.
sizin bu sefer myStep[1] değeriniz -30 , myStep[2] değeriniz 10 oldu.
böyle böyle atıyorum 50 adım oldu.
start butonuna bastığınızda bu dizinin içindeki değişkenleri sırayla işlemeniz lazım.
isterseniz işlem bitince de bütün değerleri sıfırlarsınız

illaki blok olması gerekmiyor . kalıcı(retentive) seçili olarak :
myStep : ARRAY [1..1000] OF INT;
oluşturabilirsiniz.
myStep adındaki veriniz 1000 adettir.
atıyorum enkoder saymaya başladı ve değeri 10 oldu.
sizin myStep[1] değerine 10 yazdırmanız lazım
1 sn sonra enkoder değeri -30 oldu.
sizin bu sefer myStep[1] değeriniz -30 , myStep[2] değeriniz 10 oldu.
böyle böyle atıyorum 50 adım oldu.
start butonuna bastığınızda bu dizinin içindeki değişkenleri sırayla işlemeniz lazım.
isterseniz işlem bitince de bütün değerleri sıfırlarsınız
Hocam düşüncemiz aynı aslında sonuçta bu aldığımız verileri bir move komutu ile bir blocta işlemek gerekiyor diye düşünüyorum atıyorum bir fb oluşturup ve içine program yazılıp ve bundan 100 tane fb oluşturuyoruz. 1.fb bizim enkoderden tanıtılmıs birinci degıskınemız.. 2.fb bizim enkoderden tanıtılmıs 2. Degıskenımız.. Gibi yanılıyormuyuum

ufuk6767 herkesin programlaması farklıdır.
önemli olan alete az zamanda çok iş yaptırmak ve aleti yormamak :)

Forum istatistikleri

Konular
128,941
Kullanıcılar
451,122
Son üye
omertetik

Yeni konular

Geri