DC Motor için Sürücü şart mı ?

Çinden 24volt 300w DC motor alacağım kargo ücretleri fazla olduğu için sürücüsünü dahil edince fiyatı iki katına çıkıyor. Maliyetten kısabilmek için size danışmak istedim.

Sürücüsünü almayıp sadece PWM bağlarsam bir sorun olur mu ?

Olmazsa bile sürücüsünün bir avantajı olur mu?
Verimi artar mı vesaire onları merak ediyorum Teşekkürler :)

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
24 Volt ve kalkış anında 300 Watt üzerinde üzerinde bir güç çekilebileceğini düşünerekten 1000 watt gibi bir güçte yeterli güç sağlayan bir pwm kaynağınız varsa olur. Ancak ileri ve geri yön çalışması söz konusu ise motora giden pwm kaynağının kutuplarını elle ya da röleli bir sistemle ya da h köprü ile değiştirmeniz gerekir. Sürücü kullanmak daha mantıklı bence. Alacağınız sürücüde kalkış akımını ayarlama ve kalkış rampasını tanımlama, aşırı akım koruma gibi vs özellikler mevcutsa tasarımda ve uygulamada daha esnek hareket edebilme imkanınız olur.

24 Volt ve kalkış anında 300 Watt üzerinde üzerinde bir güç çekilebileceğini düşünerekten 1000 watt gibi bir güçte yeterli güç sağlayan bir pwm kaynağınız varsa olur. Ancak ileri ve geri yön çalışması söz konusu ise motora giden pwm kaynağının kutuplarını elle ya da röleli bir sistemle ya da h köprü ile değiştirmeniz gerekir. Sürücü kullanmak daha mantıklı bence. Alacağınız sürücüde kalkış akımını ayarlama ve kalkış rampasını tanımlama, aşırı akım koruma gibi vs özellikler mevcutsa tasarımda ve uygulamada daha esnek hareket edebilme imkanınız olur.
Az önce fiyatları karşılaştırdımda sürücüsünü almak çok daha mantıklı geliyor.
Sizide boşuna meşgul ettim kusura bakmayın :(

Forum istatistikleri

Konular
129,311
Kullanıcılar
451,754
Son üye
vedatsever5454

Yeni konular

Geri