DDM16022 de sürekli ERR ledi flash yapıyor

Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
@gogoce kardeşim istediğin örnek programın resmi aşağıdadır. Somachine 4.1 de CFC dilinde yazılmıştır. Kolaylıklar dilerim.

unity e çevirmeye çalışacağım teşekkürler

@Eray KIRIMLI hocam resimde göreceğiniz üzere aynı anda birkaç çıkış vermek için böyle bit yol mu izlemem gerekiyor . q16 ve q17 yi aynı anda aktif etmek istesem ayrı ayrı blok mu çizmem gerekiyor . sizin yaptığınız gibi blok bulamadım ben bi bişeyi yanlış yapıyorum acaba

Ekli dosyalar

• Ekran Alıntısı.JPG
    43.2 KB · Görüntüleme: 9
@gogoce fbd dili kullanmışsınız ben cfc de yazmıştım. fbd de yazıp tekrar bir resim paylaşayım size.

Sizin hatanız word gelen değeri real a çevirmemeniz. word_to_real yapıp çıkışından EQ bloğuna bağlamanız ve karşılaştırmanız gerekiyor.

Merhaba @Eray KIRIMLI UpDown counter Byte mi sayıyor yoksa word mu . Sayıcı word değerinde CTUD ata veriyor

Önce byte to word mü yapmam gerekiyor

Ekli dosyalar

• Ekran Alıntısı.JPG
    49.4 KB · Görüntüleme: 9
  • Ekran Alıntısı1.JPG
    23.7 KB · Görüntüleme: 9
Somachine de ctud un cv çıkışı word ama unity de nedir bilmiyorum help e bir baksana orada yazıyordur çıkışının ne olduğu

Son düzenleme:
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha fazla bilgi edin…