Delta için ufak bir program yardımı?

shox

Katılımcı Üye
Arkadaşlar elimizde 4 adet motor var ve bu motorlar sıralı çalışacaklar. Starta basınca 1, motor belirli bir süre çalışacak. Durunca 2, motor devreye girecek bu şekilde 4 motorda devreye sıra ile girip durduktan belirli bir süre sonra hepsi aynı anda devreye girecek. stop butonuna basınca ise tüm motorlar duracaklar.

Ben hepsini sıra ile belirli bir süre çalıştırabiliyorum ama son motor durduktan sonra hepsini aynı anda devreye sokamadım. Acaba yardımcı olabilecek olan varmı arkadaşlar.

merhaba;
son motoru durduran zaman rolesının acık kontagına bır zaman rolesı daha baglayın daha sonra bu zaman rolesının acık kontagını butun motorlara paralel baglayın

cedric kardeşim malesef olmuyor çünkü ben işlem garanti olsun diye her motora ondan öncekiş tüm motorların ve zman röleelrinin kapalı kontağını kydum ki onlar çalışırken diğerlerinin çalışmaması garanti olsun diye.
Yoksa fazladan sembol mü kullanmış oldum acaba?
İncelemeniz için yazdığım programı aşağıdaki linke upload ediyorum incelerseniz sevinirim. Teşekkür ederim.

bıraz gecıktım. ıstedıgınız sekılde devreyı kurup yukledım . ıyı calısmalar

teşekkür ediyorum deneyeceğim şimdi.

Denedim tam istediğim gibi çalışıyor. 2, bir yardımcı kontak koymayı düşünememişim.Cedric kardeşim çok teşekkür ederim tekrar.

Forum istatistikleri

Konular
128,847
Kullanıcılar
450,950
Son üye
BERKEN

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri