delta plc panel

musti_35

Üye
arkadaşlar delta plc de yeni başladım basitte olsa program yazıyorum plc deki programı panelle nasıl kontrol edebiliriz hangi komutları kullanmamız gerekiyor.

KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
Panel programında hangi veriyi okumak yada yazmak istiyordan adresini girmen yeterli.
Ayrıntılı dop panel programlama pdf si vardı şimdi bulamadım internette ararsan pdf ler var.

adres derken neyi girmem gerekiyor başlıca kullanılan komutlar yokmu plc deki programı panelle kontrol etmek istiyorum..

deltaotomasyon.com üye ol istediğin bütün soruların cevapı orada

burda taşıma komutlarınımı kullanmam gerekiyor örnek mov komutu gibimi..

Merhaba,

Örneğin PLC'de aşağıdaki gibi M yardımcı kontağı ile bir çıkış çektirdiğiniz diyelim

LD M0
OUT Y0

Burada Y0 çıkışını ekran üzerinden kontrol etmek istiyorsanız önündeki M0 kontağını ON/OFF yapmalısınız.

Örneğin ekranda "Kalıcı Buton" seçip bu kalıcı butonun adresini de M0 olarak seçerseniz,
artık ekrandan M0 butonuna basınca PLC'de de M0=ON olacak ve çıkışı çektirecektir.

Uygularsanız ekranla kullanımı daha iyi anlayacaksınız.

İyi çalışmalar.

ya şu şekilli anlatım olan dosyayı indiremedim yardımcı olabilirmisiniz

Deltaotomasyon eğitim notlarını ekten indirebilirsin...

Ekli dosyalar

• hmi eğitim notları.rar
    2.3 MB · Görüntüleme: 28

Forum istatistikleri

Konular
129,195
Kullanıcılar
451,557
Son üye
sait81

Yeni konular

Geri